Troje kandydatów w wyborach uzupełniających

11.09.2016   Autor: Artur Maras
---

Znane są już nazwiska kandydatów, którzy będą ubiegać się o mandat radnego Miasta Piły. Tym razem o miejsce w radzie miasta ubiegać się będą przedstawiciele trzech komitetów wyborczych. Wybory uzupełniające odbędą się 9 października.

- Zarejestrowano trzech kandydatów, mianowicie Mateusz Rauhut, Wioletta Stalęga oraz Leszek Łado. Głosować będzie można w dwóch obwodowych komisjach wyborczych. Obwodowa Komisja nr 11 i nr 12. Obydwie komisje mają siedzibę w zespole szkół nr 3 przy ul. Żeromskiego - tłumaczy Małgorzata Erdmann z Urzędu Miasta w Pile.

W wyborach uzupełniających wezmą udział mieszkańcy ulic: Kondratowicza, Cypriana Kamila Norwida, Krasińskiego, Orzeszkowej, Słowackiego, Staffa, Tetmajera, Wyspiańskiego od nr 1 do 55 oraz numery 56,58, a także ulicy Żeromskiego od nr 1A do 40 C.

Wybory uzupełniające do Rady Miasta zostały rozpisane po tym jak radny Romuald W. zrzekł się pełnienia mandatu. Za powód rezygnacji w piśmie do przewodniczącego Rady podał przyczyny zdrowotne. Ówczesny radny zrezygnował z zasiadania w Radzie Miasta po tym jak Prokuratura Rejonowa w Pile postawiła mu aż 19 zarzutów.

W toczącym się wobec niego postępowaniu śledczy zarzucili radnemu, że w porozumieniu z innymi osobami użył podstępu. Ten miał polegać na fałszowaniu oświadczeń oraz wniosków o wpisanie na listę wyborców. Dzięki temu Romuald W. zdobył nawet kilkanaście głosów więcej w poprzednich wyborach na Górnym. Tak niewielka różnica wystarczyła by pokonać kontrkandydata. Teraz za popełnione przestępstwo radnemu grożą nawet 3 lata więzienia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group