Poznaliśmy zwycięzców 26. Półmaratonu Philipsa

04.09.2016   Autor: Paweł Różycki
---

Szymon Kulka zwycięzcą 26. Półmaratonu Philipsa w Pile. Wśród kobiet triumfowała Izabela Trzaskalska.

Szymon Kulka z czasem 1:04:28 wygrał 26. Półmaraton Philipsa i jednocześnie zdobył tytuł mistrza Polski w półmaratonie. Na drugim miejscu uplasował się Adam Nowicki (1:05:04), a trzecie miejsce zajął Tomasz Grycko (1:05:24). Zwycięzca w trakcie pierwszych kilometrów biegu nadawał ton rywalizacji razem z Tomaszem Grycko i Adamem Nowickim. Jednak po 6.8 km oderwał się od wspomnianej dwójki i biegł już samotnie powiększając przewagę, która na mecie wyniosła 36 sekund nad drugim Adamem Nowickim.

Wśród kobiet triumfowała Izabela Trzaskalska z czasem 1:12:44, drugie miejsce zajęła Olga Ochal (1:15:49), trzecie Marta Krawczyńska (1:15:52). Izabela Trzaskalska wygrywając 26. Półmaraton Philipsa została również mistrzynią Polski w półmaratonie. Zawodniczka AZS UMCS Lublin od początku biegu narzuciła mocne tempo i już na pierwszym pomiarze czasu po 5 km miała 45 sekund przewagi nad pozostałymi zawodniczkami. Pokonując kolejne kilometry jedynie powiększała przewagę i wpadła na metę, pokonując drugą Olgę Ochal aż o 3 minuty i 5 sekund.

Rekord trasy w tym roku nie został pobity i wciąż należy do Roberta Mbithi z Kenii, który wygrał 25. Półmaraton Philipsa z czasem 1:02:29. Najszybszą z pań pozostała Maryna Damantsevich z Białorusi, legitymująca się czasem 1:12:13, osiągniętym w 2015 roku.