85-latka poturbowana przez byki. Walczy o życie

02.09.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

85 letnia mieszkanka wsi w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim została poturbowana przez byki. Nie wiadomo co wywołało agresję u zwierząt. Kobieta znajduje się w ciężkim stanie na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Trzciance.

85-latka została dzisiaj przyjęta do szpitala. - Powodem przyjęcia były masywne obrażenia klatki piersiowej, które prawdopodobnie były spowodowane poturbowaniem przez zwierzęta gospodarskie, prawdopodobnie przez byka. W tej chwili stan pacjentki jest bardzo ciężki. Wymaga zaintubowania, włączenia wentylacji mechanicznej. Stabilizujemy funkcjonowanie układu krążenia - tłumaczy Izabela Grzeszczuk, lekarz anestezjolog szpital powiatowy w Trzciance.

Ranną kobietę dziś rano znaleźli jej synowie. Zaniepokojeni nieobecnością matki, zaczęli jej szukać także na pastwisku, gdzie przebywały byki. Zauważyli 85-latkę leżącą na ziemi. Wezwali pogotowie, które zabrało ją do szpitala. Kobieta walczy o życie. Jeśli jej stan się polepszy z Trzcianki ma zostać przewieziona do Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group