Wybrzeże - Polonia na żywo w TV ASTA!

26.08.2016   Autor: Mateusz Ryczek
---

Już w sobotę Polonia Piła zmierzy się w Gdańsku z miejscowym Wybrzeżem. Faworytem spotkania wydają się być podopieczni Janusza Michaelisa i Tomasza Żentkowskiego. Pierwszy mecz w obecnej kampanii wygrała ekipa znad Gwdy (49:41).

Pilska Polonia w tym sezonie ligowym prezentuje się znacznie lepiej niż jej jutrzejszy przeciwnik. Gdańszczanie wygrali zaledwie sześć spotkań, natomiast aż osiem przegrali, podczas gdy zespół z grodu Staszica triumfował dziewięciokrotnie, a tylko sześć razy musiał uznawać wyższość rywala. Drużyna z Trójmiasta traci obecnie osiem punktów do okupującej czwartą lokatę Polonii.

Faworytem meczu wydaje się zatem pilska drużyna. Podopieczni Grzegorza Dzikowskiego prezentują się jednak przyzwoicie na własnym owalu. W Gdańsku wygrali czterokrotnie, a dwa razy przegrali. Może nie jest to tak dobry bilans w meczach domowych jak ten należący do Polonii, która dotychczas tylko raz nie wygrała przed własną publicznością, ale i tak jest to niezły rezultat.

W składzie Polonii doszło do jednej zmiany względem wygranej z KSM Krosno (53:37). Po słabym występie przeciwko Polonii Bydgoszcz i jednym spotkaniu odpoczynku, do jazdy powraca Wadim Tarasienko. Oprócz niego pojadą dwaj inni obcokrajowcy: Brady Kurtz oraz Bjarne Pedersen, którzy w starciu z krośnieńską ekipą tworzyli zgrany, solidny duet (Australijczyk zdobył dziesięć „oczek”, tak samo jak Duńczyk, ale on dorzucił do tego jeszcze dwa bonusy).

Nie zabraknie rzecz jasna Norberta Kościucha, który w niedzielnym spotkaniu dał popis swoich umiejętności, zdobywając łącznie piętnaście punktów. Pojedzie też Michał Szczepaniak, który powoli wraca do dobrej dyspozycji po operacji. Zaskoczeniem może być to, że zabrakło miejsca dla Piotra Śwista, który spisał się dobrze w meczu przeciwko zespołowi z Podkarpacia. W składzie znalazł się natomiast Arkadiusz Pawlak, który w meczu z KSM  zdobył tylko trzy „oczka”.

W ekipie gospodarzy nie zabraknie miejsca dla Linusa Sundstroema, który w trzeciej kolejce w meczu przeciwko Polonii zdobył aż trzynaście punktów. Porównując skład Wybrzeża z dziesiątego kwietnia do składu awizowanego na jutrzejszą potyczkę, jest jednak sporo zmian. Słabo spisującego się w ostatnim czasie Renata Gafurowa zastąpi Eduard Krcmar. Prócz tego wystąpią: Kamil Brzozowski, Magnus Zetterstroem oraz Oskar Fajfer i Dominik Kossakowski, których, jako jednych obok Sundstroema, mieliśmy okazję oglądać przy Bydgoskiej.

Spotkanie będzie można oglądać od godziny 16.00 na antenie TV ASTA oraz na www.tvasta.pl. Sponsorami transmisji są: ASTA-NET i Łuków. Transmisję wspiera Powiat Pilski. Mecz skomentuje Daniel Możejko.
Polonia Piła:
1. Bjarne Pedersen
2. Brady Kurtz
3. Michał Szczepaniak
4. Wadim Tarasienko
5. Norbert Kościuch
6. Arkadiusz Pawlak
7.

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Oskar Fajfer
10. Kamil Brzozowski
11. Linus Sundstroem
12. Eduard Krcmar
13. Magus Zetterstroem
14.
15. Dominik Kossakowski

 

https://www.youtube.com/embed/eAuWnPHRKYg

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group