Półmaraton Philipsa. Kolejny mistrz na medalu

11.07.2016   Autor: Redakcja
---

4 września w Pile odbędzie się już 26. edycja Półmaratonu PHILIPSA. Organizatorzy przyzwyczaili już, że uczestnicy biegu otrzymują unikatowe medale z podobiznami sławnych polskich biegaczy. W tym roku na medalu znajdzie się wizerunek Jana Huruka. 

Huruk to mistrz Polski w półmaratonie z 1992 roku i olimpijczyka z Barcelony, wielokrotny reprezentant Polski w biegach długodystansowych. Jan Huruk startował w biegach maratońskich w Berlinie, Bostonie, Chicago, Londynie, Barcelonie Otsu, Fukuoka, Tokio, Wiedniu. Jego rekord życiowy w maratonie to 2:10:07, uzyskany w Londynie w 1992 roku pozwolił mu zająć 2. miejsce w tym prestiżowym biegu. W 1991 roku na mistrzostwach świata w Tokio zajął 4. miejsce, a na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w biegu maratońskim był siódmy.

- Każdego roku na naszym medalu jest wizerunek innego zawodnika lub zawodniczki i w ten sposób chcemy przypomnieć sylwetki i kariery znanych polskich maratończyków. Dla nas organizatorów to zaszczyt i szczególne wyróżnienie, że Jan Huruk zgodził się, aby jego wizerunek znalazł się na medalu. Będzie nam także niezmiernie miło gościć tego znakomitego zawodnika podczas 26. Półmaratonu PHILIPS Piła, więc dla uczestników będzie to doskonała okazja spotkać Jana Huruka, otrzymać autograf, zrobić wspólne zdjęcie i zamienić z nim kilka słów – mówi Henryk Paskal, dyrektor Półmaratonu PHILIPS Piła.

Organizatorzy pilskiej połówki ustanowili limit uczestników na 3500 osób, a na niespełna dwa miesiące przed startem biegu, na liście startowej widnieje już ponad 2700 zgłoszeń! Nie warto więc zwlekać z zapisami. Tych dokonywać można poprzez stronę internetową biegu www.pila.halfmarathon.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group