3 lata więzienia grożą radnemu z Piły Romualdowi W.

06.07.2016   Autor: Artur Maras
---

Radny Miasta Piły Romuald W. z zarzutami prokuratorskimi. Prokuratura Rejonowa w Pile postawiła mu aż 19 zarzutów.

- Romualdowi W. zostało przedstawionych łącznie 19 zarzutów. Dotyczą one przede wszystkim użycia podstępu w związku z ogłoszonymi i przeprowadzonymi wyborami uzupełniającymi do Rady Miasta Piły. To działanie polegało na tym, iż oskarżony działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonymi osobami, złożył nieprawdziwe oświadczenie oraz wniosek o wpisanie na listę wyborców, do którego to wniosku dołączył nieprawdziwe oświadczenie o tym, iż zarówno on jak i te ustalone osoby zamieszkują w okręgu wyborczym nr 8 - mówi Magdalena Roman, prokurator rejonowy w Pile.

Dzięki temu osoby te wraz z Romualdem W. zostały wpisane na listę wyborców na osiedlu Górnym w Pile, czyli w okręgu w którym odbywały się wybory uzupełniające.

Kontrowersje wokół wyboru radnego Romualda W. zaczęły się już w dniu wyborów kiedy to kontrkandydat Józef Jopek zarzucił Romualdowi W. oszustwo wyborcze.

O sprawie pisaliśmy TU:http://www.asta24.pl/2015/09/08/nowe-fakty-w-sprawie-protestu-wyborczego/

Za popełnione przestępstwo radnemu grożą nawet 3 lata więzienia i utrata mandatu.
Jednak Radny Romuald W. zrzekł się mandatu... z powodów zdrowotnych. Odpowiednie pismo trafiło na ręce przewodniczącego Rady Miasta Piły. Poinformowany o tym fakcie został także Komisarz Wyborczy. Mandat radnemu zostanie wygaszony najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

- Radny złożył mandat pismem 29 czerwca, które wpłynęło do komisarza wyborczego 1 lipca. Powodem zrzeczenia się mandatu była niedyspozycja zdrowotna, pogarszający się stan zdrowia. Obecnie procedura wygląda w ten sposób, że komisarz wyborczy podejmie decyzję o wygaśnięciu mandatu radnemu, a następnie wojewoda zarządzi wybory, które to będą musiały odbyć się w terminie trzech miesięcy od dnia wygaśnięcia mandatu - informuje Anna Kulczewska-Garcia, komisarz wyborczy w Pile.

Romuald W. przed rokiem zastąpił w ławach Rady Miasta Tadeusza Grochowskiego, który zrezygnował z pełnienia funkcji w radzie z powodów zdrowotnych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group