Znamy zwycięzców turnieju streetball

25.06.2016   Autor: Magdalena Lach
---

Na boiskach SP nr 1 w Pile rozegrana została kolejna odsłona Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Ulicznej Enea Streetball Piła o puchar starosty pilskiego. Do udziału w cyklicznie rozgrywanym turnieju koszykówki przystąpiło 35 drużyn i blisko 180 uczestników.

- Gramy na 6 boiskach systemem trzy na trzy koszykówkę tak zwaną uliczną. Gramy od kategorii młodzieżowych, czyli od szkoły podstawowej dziewcząt i chłopców, szkoły gimnazjalne dziewcząt i chłopców, ponadgimnazjalne chłopców, Open kobiet i Open mężczyzn – mówi Tomasz Pochylski, organizator turnieju.

W kategorii szkół podstawowych dziewcząt zwyciężył zespół Jordan Team Turowo. W tej samej kategorii chłopców pierwsze miejsce wywalczyła ekipa SP 4 Rukis Piła. Wśród gimnazjalistów na pierwszym stopniu podium stanęły drużyny Toronto Team Turowo oraz AirBall Piła. Mistrzyniami w kategorii Open kobiet zostały zawodniczki 4 Fun Koszalin. Mecze panów w kategorii Open zostały odwołane z powodu złych warunków atmosferycznych.

Podczas turnieju wyłoniono również zwycięzców konkursów indywidualnych, a zostali nimi Kacper Żebrowski i Natalia Hływa – rzut za 3 punkty oraz Mateusz Leniec – rzuty wolne dla dzieci.