Holistic Rawicz - Polonia Piła na żywo w TV ASTA!

04.06.2016   Autor: Mateusz Ryczek
---

W niedzielę odbędzie się 10. kolejka Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Pilską Polonię czeka starcie w Rawiczu przeciwko Holistic-Polska. Zdecydowanym faworytem jest zespół Tomasza Żentkowskiego i Janusza Michaelisa, który ma już osiem punktów przewagi nad przeciwnikiem z południowej Wielkopolski.

Rawiczanie to „czerwona latarnia” PLŻ. W obecnych rozgrywkach jeżdżą tylko na własnym obiekcie. Do tej pory w trzech domowych meczach odnieśli trzy porażki: z Orłem Łódź, Wybrzeżem Gdańsk oraz KSM Krosno.

Ekipa z Piły znajduje się obecnie w dołku. Po piorunującym wejściu w sezon i długim okupowaniu drugiej lokaty, spadli aż o trzy miejsca, mając osiem punktów po ośmiu meczach. Tydzień temu nie pojechali w Opolu z tamtejszym Kolejarzem. Było to spowodowane odwołaniem poprzedniej serii gier dwóch pierwszych klas rozgrywkowych ze względu na śmierć Krystiana Rempały. Zespół z grodu Staszica będzie starał się przerwać złą passę, bowiem trzy ostatnie spotkania przegrał.

W składzie „Niedźwiadków” na pewno nie zabraknie Adriana Gomólskiego, który jest najlepiej punktującym żużlowcem drużyny gospodarzy. Jeżeli chodzi o Polaków, to na pewno pojedzie wypożyczonego z Fogo Unii Leszno Marek Lutowicz i Kamil Pulczyński. Kadrę będą również uzupełniać obcokrajowcy: Emil Grondal i Steven Mauer.

Kadra Polonii Piła nie zmieniła się względem tej z Opola. Szansę dostaną ci sami zawodnicy, którzy mieli pojechać przed tygodniem w stolicy polskiej piosenki. Postaciami nie do ruszenia są: Michał Szczepaniak, Norbert Kościuch i Wadim Tarasienko. Pojadą też Piotr Świst i Brady Kurtz, który zadebiutował pół miesiąca temu w zespole znad Gwdy w meczu przeciwko Stali Rzeszów. Zespół uzupełniać będą także dwaj młodzieżowcy: Akradiusz Pawlak i Kacper Grzegorczyk. Po raz kolejny w awizowanym składzie zabrakło Patryka Dolnego i Brajne Pedersena.

Spotkanie będzie można oglądać na antenie TV ASTA oraz na www.tvasta.pl. Sponsorami transmisji są Dolina Noteci i ASTA-NET. Transmisję wspiera Powiat Pilski.

Awizowane składy:
Holistic-Polska Rawicz:
9. Adrian Gomólski
10. Steven Mauer
11. Zdenek Holub
12. Kamil Pulczyński
13. Emil Groendal
14.
15. Marek Lutowicz

Polonia Piła:
1. Norbert Kościuch
2. Brady Kurtz
3. Wadim Tarasienko
4. Piotr Świst
5. Michał Szczepaniak
6. Arkadiusz Pawlak

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group