Sesja miejska w Wałczu z ważką w tle

26.05.2016   Autor: Redakcja
---

Wałeccy radni przyznali środki na dostosowanie szkół podstawowych na potrzeby przedszkolaków. Jest to spowodowane nowym obowiązkiem szkolnym. W przedszkolach musi znaleźć się miejsce dla sześciolatków. Dlatego też w szkołach zostaną utworzone oddziały przedszkolne.

Majowa sesja rady miasta Wałcza była okazja do zaprezentowania jednostek miejskich w tym miedzy innymi Ośrodka Pomocy Społecznej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, czy Wałeckiego Centrum Kultury. Działalność tych placówek została pozytywnie oceniona przez radnych. Podczas sesji wspomniano także o potrzebie nowych mieszkań komunalnych. Dlatego też zaproponowano radnym partycypację w części mieszkań od waleckiego TBS-u. wniosek został odrzucony.

Radni odrzucili już po raz trzeci propozycję zakupu nowych mieszkań komunalnych ponieważ chcą kompleksowo rozwiązać ten problem.

Podczas sesji przyjęto propozycje władz miasta o przyznaniu środków na przystosowanie sal miedzy innymi w szkole podstawowej numer 4 na przyjęcie przedszkolaków. Wiąże się to ze zmianą ustawy oświatowej i braku obowiązku szkolnego dla 6-latków. Teraz to w przedszkolach musi znaleźć się miejsce dla tych dzieci.

Na sesji jeden z radnych Krzysztof Piotrowski przedstawił maskotkę ważki, która miałaby pojawić się w centrum Wałcza. O ile oczywiście zgodzą się na to radni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group