Asta Video Fest

Pół miliona złotych na żużel od miasta

26.05.2016   Autor: Artur Maras
---

Pół miliona złotych wsparcia otrzymał zespół Polonia Piła od miasta. Podczas środowej konferencji prasowej prezydent miasta oraz prezes klubu podpisali umowę w tej sprawie.

- Podpisaliśmy umowę z miastem, dotacja, którą miasto wspiera klub żużlowy w kwocie 500 tys. złotych to jedno, a drugie to trzeba pamiętać, że wiele modernizacji zostało wykonanych przed sezonem. Zostało poprawione nagłośnienie, założona została dmuchana banda i poprawiono oświetlenie w parku maszyn. My o tym pamiętamy - zaznacza Tomasz Soter, prezes Polonii Piła.

Jak podkreślał na konferencji prezes klubu, jazda w pierwszej lidze wiąże się z większymi środkami przeznaczanymi na pensje zawodników. Pieniądze te zostaną więc najprawdopodobniej przeznaczone właśnie na to. Prezydent podkreślał, z kolei, jak ważna jest promocja miasta do jakiej przyczynia się klub żużlowy.

Łączna kwota przyznana w tym roku przez miasto na pilski żużel to 1 mln. 300 tys zł. Najbliższe spotkanie ligowe Polonii Piła zostanie rozegrane na torze w Opolu z miejscowym Kolejarzem.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group