Strażacy z Piły zostali odznaczeni medalami

21.05.2016   Autor: Artur Maras
---

Kilkunastu odznaczonych mundurowych. Tak wyglądał dzisiaj uroczysty apel prowadzony przez komendanta wojewódzkiego straży. Od lat strażacy cieszą się najwyższym społecznym zaufaniem i jak stwierdził komendant pilskiej straży w pełni na to zasługują.

- Maj każdego roku jest szczególny dla strażaków. Maj to czas kiedy obchodzimy dzień strażaka, dzień świętego Floriana i wtedy jest czas i moment, żeby docenić ludzi i ich wysiłek przez cały rok. Dziś straż pożarna nie zajmuje się tylko pożarami. To bardzo szerokie spektrum działań od ratownictwa chemicznego, ekologii, zadań wysokościowych, medycznych, ratownictwa drogowego, nasze spektrum działań jest coraz szersze - tłumaczy st. kpt. Andrzej Bartkowiak komendant wojewódzki PSP w Poznaniu.

W piątek na uroczystym apelu kilkunastu z nich decyzją Komendanta Głównego oraz ministra MSWiA zostało odznaczonych. Gaszenie pożarów to zaledwie 30 proc. wszystkich podejmowanych interwencji, dlatego strażacy są grupa zawodową ciesząca się najwyższym zaufaniem społecznym. W ubiegłym roku do rożnych akcji na terenie powiatu pilskiego wyjeżdżali ponad 1800 razy.

Na uroczystości byli także obecni przedstawiciele powiatu partnerskiego Schwalm-Eder, którzy goszczą w Pile. Wcześniej na spotkaniu w centrum powiadamiania 112 goście zwiedzali jednostkę oraz wymieniali się doświadczeniami. Była to pierwsza tego typu wizyta, po której ma zostać zawiązana ściślejsza współpraca tym razem na polu gospodarczym.

fot. kpt. Paweł Kamiński, PSP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group