Profesor Kokowski będzie w Staszicówce

19.05.2016   Autor: Redakcja
---

Spotkanie z prof. Andrzejem Kokowskim połączone z promocją książki 20 maja, w piątek o godz. 18.00 w Muzeum Stanisława Staszica. Wstęp wolny.

W 1930 r. otwarto wystawę zbiorów pradziejowych z obszaru prowincji Marchia Graniczna Poznańskie – Prusy Zachodnie. Ekspozycja stała się zaczątkiem Muzeum Krajowego w Pile. Dyrektorem placówki został archeolog dr Friedrich Holter.

Gdzie mieściła się siedziba Muzeum? Jak wyglądała pierwsza wystawa stała zorganizowana staraniem dyrektora placówki? Jaki wkład w rozwój Muzeum wniósł nauczyciel rysunku Liebig? Czy Muzeum cieszyło się zainteresowaniem pilan i mieszkańców prowincji? W jaki sposób pozyskiwano eksponaty do zbiorów? Jakie zabytki archeologiczne odnaleziono w latach 20. I 30. ubiegłego wieku w Pile na Nowym Rynku, nad Gwdą, na Jadwiżynie i na Koszycach?

Odpowiedzi na te i inne pytania udzieli prof. Andrzej Kokowski podczas wykładu pt. "Jak przez moment pilska archeologia była na ustach wszystkich" – wykładu połączonego z promocją książki pt.: Na tropie zaginionych odkryć. Archeologia w świetle doniesień prasowych z dawnej prowincji Grenzmark – Posen – Westpreussen.

Spotkanie poprowadzi archeolog dr Jarosław Rola. Wstęp wolny.

fot. Muzeum Ziemi Złotowskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group