Ruszyły remonty dróg w Pile

22.03.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Ruszyły remonty na pilskich ulicach. Gruntownej przebudowy doczeka się ulica Bydgoska, pojawiło się też długo oczekiwane przejście dla pieszych koło Kauflandu

Już niebawem rozpoczną się prace związane z przebudową skrzyżowania Bydgoska - Okólna. Ma tu powstać rondo. Jednak żeby żeby ono powstało trzeba było wyciąć sąsiadujące ze skrzyżowaniem drzewa. - Teren zmieni się bardzo mocno. Chciałem uspokoić tych którzy kochają nasze drzewa, że nie tylko posadzimy ich kilkakrotnie więcej, niż w tej chwili usunięto i na dodatek będą to wszystko szlachetne odmiany - tłumaczy Piotr Głowski, prezydent Piły.

Jednak czy szlachetne gatunki, czy też nie, to i tak aby urosnąć do rozmiaru tych które tutaj były, nowe drzewa potrzebować będą dziesiątek lat. Zdaniem inwestora nie było jednak innej możliwości, bo jezdnia będzie poszerzona. Na pierwszy ogień pójdzie odcinek od ul. Roosevelta do ul. Kusocińskiego łącznie ze skrzyżowaniem. Zostanie ono przebudowane na rondo. Później na skrzyżowaniu z ul Roosvelta powstanie sygnalizacja świetlna dla pieszych i rowerzystów. Na ulicy Bydgoskiej przebudowane zostaną zatoki autobusowe, powstaną wyspy rozdzielające, czyli tak zwanego azylu dla pieszych. Zostaną też wybudowane ciągi pieszo-rowerowe i nowa konstrukcja nawierzchni i oświetlenie.

Na szczęście nie wszędzie trzeba wycinać drzewa aby powstało coś nowego. Trwają ostatnie prace związane z powstaniem przejścia dla pieszych przy jednym z marketów na ul. 500-lecia Piły. - Na pewno jest potrzebne wszystkim mieszkańcom, a zwłaszcza tym którzy mieszkają przy ulicy Łącznej - wyjaśnia Zdzisława Karpińska, radna Rady Miasta w Pile.

Bo dotąd mieszkańcy zmuszeni byli przechodzić przez bardzo ruchliwą ulicę na tak zwaną szagę, nie tylko narażając się na mandat, ale przede wszystkim na niebezpieczeństwo. Teraz wreszcie się to skończy. Przejście jest już gotowe i czeka na odbiór techniczny.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group