Informatyka stosowana w pilskim UAM

22.03.2016   Autor: Redakcja
---

Ponad trzydzieści osób zdecydowało się na studiowanie informatyki stosowanej w pilskim UAM. W utworzenie studiów podyplomowych zaangażowały się władze miasta oraz lokalni przedsiębiorcy, bo Piła informatyków potrzebuje coraz bardziej.

Nowy kierunek studiów zainaugurowano na UAM w minioną sobotę. - Jest to pierwsza edycja, więc z pewnym niepokojem patrzyliśmy jak będzie wyglądała rekrutacja, ale wyszła bardzo dobrze. Chcieliśmy uruchomić kierunek jeżeli się znajdzie 25 chętnych a jest ponad 30, więc jak na pierwszą edycję która jest doświadczalna myślę, że jest dobrze. Chcemy by mniej więcej połowę zajęć prowadzili przedstawiciele lokalnych firm, specjaliści którzy najlepiej wiedzą co jest potrzebne na lokalnym rynku. Oni będą prowadzić ze studentami przede wszystkim zajęcia praktyczne - tłumaczy prof. dr hab. Jerzy Szymański, prodziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Od nowego roku akademickiego może ruszyć informatyka na studiach dziennych. Wszystko zależy od zainteresowania studentów takim kierunkiem. Studia podyplomowe z informatyki stosowanej, powstały na życzenie lokalnych przedsiębiorców oraz samorządu, bo już dziś informatycy na brak zajęcia w Pile nie mogą narzekać. Pracodawcom brakuje wykwalifikowanej kadry.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group