Z Wałcza do Mielna rowerem?

13.03.2016   Autor: Redakcja
---

Wydłużona ścieżka rowerowa z Wałcza nad Bałtyk. Miłośnicy rowerowych wycieczek będą mogli dojechać dzięki wydłużonej o sto kilometrów ścieżce do Mielna. Marszałek województwa zachodniopomorskiego podjął decyzję o budowie drogi rowerowej. Koszt inwestycji to ponad 200 milionów złotych.

Wałcz ze ścieżką rowerową nad Bałtyk. Będzie to jedna z tras zaplanowanych przez Regionalne Biuro Gospodarki Przestrzennej województwa zachodniopomorskiego. Koszt inwestycji to ponad 200 milionów złotych. Jeśli inwestycja będzie prowadzić przez miasta, to samorządy będą musiały opłacić połowę kosztów budowy ścieżki.

Miłośnicy rowerowych wycieczek będą mogli korzystać z ponad 20 km drogi nad morze do Mielna czy Kołobrzegu. Planowa jest także między innym trasa Wału Pomorskiego oraz szlak zamków i pałaców . Nowe ścieżki rowerowe dadzą szansę poznawania atrakcji województwa zachodniopomorskiego rowerem.

- Cieszę się bardzo z tego to jest taki plan o którym marzyliśmy, myślę że po konsultacji 23 marca z okolicznymi gminami dojdziemy do porozumienia i będziemy tą ścieżkę realizować – mówi Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki.

Nowe ścieżki to nie tylko zmodernizowane nawierzchnie, ale także wiaty czy tablice informacyjne dla turystów. A trasa mająca połączyć Wałcz z Bałtykiem jest jedną z najbardziej priorytetowych tras rowerowych. Za wykonanie ścieżki trzeba będzie zapłacić maksymalnie prawie 40 milionów złotych.

- Dla mnie jest to pomysł rewelacyjny tylko przyklasnąć. Jak tylko ścieżka rowerowa będzie zrobiona to bardzo chętnie z Wałcza nad Morze pojadę - mówi Jan Balcerzak, wiceprezes pilskiego oddziału PTTK.

Marszałek województwa zachodniopomorskiego na ten przeznaczył fundusze z regionalnego programu operacyjnego. Na ten cel zostaną również przeznaczone środki z programu Interreg. Za wykonanie ścieżek odpowiedzialny będzie Zarząd Dróg Wojewódzkich. A z nowych dróg rowerowych rowerzyści będą się mogli cieszyć najpóźniej w 2022 roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group