Dwa brzegi Noteci - akademia obywateli

10.03.2016   Autor: Redakcja
---

Rozpoczęła się rekrutacja do Akademii Obywateli Miasta i Gminy Wieleń "Dwa brzegi Noteci". Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w darmowych wykładach, spotkaniach, czy też redagować gazetę obywatelską.

Pierwsze spotkania już 16 i 18 marca. Ich tematyka będzie dotyczyć historii Ziemi Wieleńskiej oraz tożsamości. Spotkania są bezpłatne.

Rekrutacja potrwa do 5 kwietnia, natomiast trzy dni później odbędzie się uroczysta inauguracja Akademii Obywateli w Ośrodku Kultury "Strzelnica" w Wieleniu. Wykład okolicznościowy o przeszłości gminy Wieleń wygłosi prof. Zbyszko Górczak z UAM w Poznaniu. Punktem wyjścia staną się symboliczne "dwa brzegi Noteci", które historycznie podzieliły niegdyś gminę i jej mieszkańców na część północną i południową.

Akademia Obywateli, to nie tylko wykłady historyczne, to również spotkania z ciekawymi ludźmi, społecznikami, ekspertami z zakresu edukacji obywatelskiej, dziennikarzami czy prawnikami. Celem tych spotkań jest zwiększenie zaangażowania obywatelskiego w życie miasta i gminy. - Największe zmiany zaczynają się od realizacji drobnych inicjatyw społecznych, na przykład na swojej ulicy, placu czy miejscowości – przekonuje Jerzy Kośmider, wiceprezes Stowarzyszenia "Ziemia Wieleńska". - Akademia stwarza szansę na pobudzenie aktywności wśród młodzieży i dorosłych – dodaje.

Projekt finansowany jest z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Priorytet 3 "Aktywni Obywatele". Projekt Stowarzyszenia "Ziemia Wieleńska" o nazwie Akademia Obywateli Miasta i Gminy Wieleń "Dwa brzegi Noteci" otrzymał na jego realizację około 52 tysiące złotych.

fot. Marcin Kryger, koordynator projektu

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group