Nie chcą parkingu w Wałczu

09.03.2016   Autor: Redakcja
---

Mieszkańcy ulicy Królowej Jadwigi w Wałczu nie chcą nowego parkingu, bo inwestycja proponowana przez Urząd Miasta będzie się wiązała z likwidacją placu zabaw oraz części zieleni.

Plan zagospodarowania terenu przy ulicy Królowej Jadwigi zakłada utworzenie tam parkingu oraz drogi dojazdowej. W ramach przebudowy miał zostać zlikwidowany plac zabaw i cześć zieleni. Mieszkańcy osiedla nie zgadzają się na to.

Na zagospodarowanie terenu przy ulicy Królowej Jadwigi nalegali radni miejscy. Jednak projekt urzędu nie spotkał się również z ich aprobatą. – Nie było w zamyśle rady, aby wycinać drzewa na miejscu placu zabaw robić parking, nasz zamysł był zupełnie inny. Przede wszystkim przejście za jednym z banków miało zostać zagospodarowane - burzy się Krzysztof Piotrowski, radny Rady Miasta w Wałczu. 

Teren na którym ma powstać parking należy w części do wałeckiej spółdzielni mieszkaniowej i to spółdzielnia miałaby pokryć koszty remontu. Spółdzielni jednak na to nie stać.

W tej sytuacji władze Wałcza zaczęły się wycofywać z tego projektu.  - Biorąc pod uwagę fakt,  że tak jak na Królowej Jadwigi, tak i na większości osiedli brakuje miejsc parkingowych, ale skoro nie spotkało się to z entuzjazmem mieszkańców, to nie będziemy robić nic na siłę - uspokaja Waldemar Lechnik, zastępca burmistrza Wałcza. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group