Pilskie Dni Fantastyki

07.03.2016   Autor: Redakcja
---

Turnieje gier wideo, cosplay czy warsztaty malowania figurek tak wyglądały Pilskie Dni Fantastyki. W Regionalnym Centrum Kultury w Pile rządziła fantastyka w wielu postaciach

Organizatorzy konwentu przygotowali atrakcje dla całych rodzin. - Przygotowaliśmy turnieje w gry komputerowe i konsolowe Tekken, Fifa 15 i Hearthstone, przygotowaliśmy turnieje w gry planszowe, to jest siedem cudów świata, a także pojedynek, to jest speed cups i time is up zawody drużynowe, przygotowaliśmy oprócz tego prelekcje, wystawę Karoliny Kwaśniak oraz jej cosplay i pokazy aikido - tłumaczył Michał Hartliński, współorganizator Pilskich Dni Fantastyki.

Prelekcje dotyczyły między innymi tego czym jest fantastyka... A to oznacza choćby alternatywną historię, czyli co by było gdyby, była mowa też o cyber punk-u.
Ale to nie wszystkie atrakcje jakie przygotowali organizatorzy konwentu. Dla chcących poznać historię konsol przygotowano retro room, w którym czekały takie gadżety jak pegasus, czy playstation jeden. Chętni na zagranie w popularne planszówki mogli korzystać games roomu, w którym wypożyczano i tłumaczono zasady gier. W Regionalnym Centrum Kultury odbyły się także pokazy i warsztaty malowania figurek. Całość zakończył pokaz filmu Interstellar.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group