Dwa wilki żyją pod Piłą!

01.03.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Aż dziesięć wilków mieszka w naszym regionie. Tyle udało się naliczyć leśnikom i myśliwym z Nadleśnictwa Zdrojowa Góra oraz Nadleśnictwa Kaczory.

Ponad sto osób wzięło udział w wielkim liczeniu zwierzyny leśnej. To pomoże leśnikom w prowadzeniu gospodarki leśnej i łowieckiej. - Stan zwierzyny powinien być taki, by ta liczba nie była ani za mała, ani za duża. By zwierzęta nie były zagrożone w środowisku naturalnym, z jednej strony, a z drugiej, by zwierzyna nie powodowała dużych szkód rolnych - wyjaśnia cel akcji Jarosław Szczepkowski, z Nadleśnictwa Zdrojowa Góra w Pile.

Leśnicy i myśliwi liczyli sarny, daniele, jelenie, dziki oraz zwierzynę mniejszą, czyli lisy i zające. Policzyli też wilki. W pilskich lasach może być ich aż dziesięć. Dwa osobniki zauważyli w pobliżu wsi Kaczory. Liczenie odbywało się metodą próbnych pędzeń, czyli leśnicy i myśliwi zmuszali zwierzynę do wyjścia z obstawionej przez obserwatorów części lasu. Akcją liczenia zwierząt zostało objętych zaledwie dziesięć procent lasów Nadleśnictwa Zdrojowa Góra oraz Nadleśnictwa Kaczory.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group