W Trzciance zapłacą więcej za wodę i ścieki

28.02.2016   Autor: Redakcja
---

Mieszkańcy gminy Trzcianka zapłacą więcej za wodę i odprowadzanie ścieków. Taką decyzję podjęli radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Trzcianki. Postanowiono także wspomóc finansowo powiat czarnkowsko-trzcianecki.

- My jako rada mamy dwie możliwości. Jeżeli przychylimy się do wniosku spółki, zgodzimy się na to, czyli zatwierdzimy te stawki będą obowiązywać, natomiast jeśli się nie zgodzimy, to konsekwencją będzie fakt, że gmina z własnych środków będzie musiała pokryć różnice – mówi Edward Joachimiak, przewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki.

Ta różnica wyniesie niemal 4%. Radni zdecydowali, aby podwyższyć o tyle procent opłatę za wodę i odprowadzenie ścieków. W głosowaniu wzięło udział 21 radnych - 16 było za, 5 wstrzymało się od głosu.

Przyjęto także projekt programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami jak i zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie gminy w 2016 roku oraz projekt uchwały określającej kryteria naboru do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych i gimnazjów. Gmina Trzcianka pomoże także powiatowi czarnkowsko-trzcianeckim w organizacji biegu ulicznego im. Tadeusza Zielińskiego oraz VI Międzynarodowego Memoriału Szachowego im. Fryderyka Dziedzica. Powiat uzyska także finansowe wsparcie na likwidacje azbestu z dachów budynków.

Klaudia Michalska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group