Hala przy ul. Pola coraz bliżej

19.02.2016   Autor: Artur Maras
---

Powiat pilski przygotował działki przy ul. Świerkowej w Pile do sprzedaży. Pieniądze w ten sposób pozyskane, mają częściowo pokryć finansowanie budowy hali przy ul. Wincentego Pola. Starostwo ogłosiło także konkurs na projekt architektoniczny sportowego obiektu.

O budowie hali sportowej przy ul. Wincentego Pola mówi się od dłuższego czasu. Teraz Powiat jest coraz bliższy realizacji tej inwestycji.

Postępy zaczęły się w październiku ubiegłego roku, od zmiany planu zagospodarowania przestrzennego przez Miasto w obrębie ulicy Świerkowej - z usługowej na budownictwo mieszkaniowe. - Plan zagospodarowania został uchwalony i możliwość sprzedania działek istnieje. Starostwo wystawiło je do sprzedaży i  mam nadzieję, że osiągnie na tyle satysfakcjonującą cenę, aby można było przystąpić do projektowania i budowy hali przy ul. Pola - mówi Krzysztof Szewc, zastępca prezydenta Piły.

Teren o powierzchni ponad 90 arów został wstępnie podzielony przez Powiat na 11 działek. Teraz potrzeba jeszcze akceptacji Miasta. A potem można już wystawić je na sprzedaż. Przewidywany termin to sierpień tego roku.

Ale to nie wszystko. Powiat pilski ogłosił także otwarty konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej pod budowę hali sportowej. Powinna ona zawierać m.in. koncepcję zagospodarowania terenu, wstępną kalkulację kosztów prac projektowych i wykonawczych, a także plan zagospodarowania otoczenia hali. Starostwo chce bowiem, aby powstał przy niej duży parking. Konkurs potrwa do 23 marca. - Na wstępie zakładaliśmy, że ma to być obiekt sportowo-widowiskowy. Po wstępnych analizach kosztowych okazuje się, że taki obiekt kosztowałby w granicach 18 mln zł. Zdecydowaliśmy się więc okroić część widowiskową - mówi Stefan Piechocki, wicestarosta pilski. Zmniejszy się ona do ok. 200 miejsc.

Plany zostały także pomniejszone o budowę tzw. sfery odnowy biologicznej z saunami. Dzięki temu koszty budowy hali zamknęłyby się w kwocie ok. 10 mln zł. Jej budowa umożliwiłaby nie tylko zajęcia wychowania fizycznego dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie na najwyższym poziomie, ale także organizację imprez w trzech dyscyplinach sportowych, takich jak piłka ręczna, piłka siatkowa i koszykówka.

 

Przeczytaj więcej o: hala pola,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group