Będzie basen nad jeziorem?

29.01.2016   Autor: Redakcja
---

Jest nowa koncepcja lokalizacji basenu w Trzciance. Obiekt mógłby znaleźć swoje miejsce w okolicach Ośrodka Sportu i Rekreacji, nad jeziorem Sarcz.

Pierwsza koncepcja dotyczy terenu przy ciepłowni. Jak jednak twierdzą urzędnicy, nowy pomysł jest lepszym rozwiązaniem. Pływalnia nad Sarczem mogłaby wkomponować się w kompleks sportowy. - Bardzo często ludzie chcą skorzystać np. z plażowania po kąpieli w basenie. Mieszkańcy przyjdą nad jezioro, ale nie zawsze chcą się w nim kąpać, a w basenie z chęcią. I byłoby to wypełnienie bardziej ekonomiczne na czas letni, kiedy pogoda nie zawsze sprzyja, żeby się kąpać w jeziorze, a w basenie owszem - mówi Grażyna Zozula, zastępca burmistrza Trzcianki.

Na urządzenie terenu wokół krytej pływalni składać się ma parking dla samochodów osobowych na 45 miejsc oraz kilka stanowisk dla autokarów. Ponadto będą tu postawione stojaki na rowery i motocykle. W pobliżu, oprócz jeziora i plaży, znajduje się park linowy, siłownia, boiska sportowe oraz korty tenisowe.

Nad nową koncepcją lokalizacji pływalni radni będą dyskutować w lutym, na najbliższej sesji rady miejskiej. Ostateczna decyzja, co do zlecenia wykonania projektu, ma zapaść podczas marcowych obrad.

Przeczytaj więcej o: basen trzcianka,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group