Asta Video Fest

Dzisiaj WOŚP - zagrasz?

09.01.2016   Autor: Redakcja
---

Dzisiaj po raz 24. gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Słychać ją także w naszym regionie. Setki wolontariuszy z Piły, Wałcza, Trzcianki i Złotowa wyszły na ulicę z puszkami, by kwestować na sprzęt medyczny dla osób starszych i dzieci. Transmisja wydarzenia także na antenie TV Asta.

Jednym z darów, przekazanych na Orkiestrę będzie wiosło Aleksandra Doby. Cena wywoławcza za wiosło z podpisem Podróżnika Roku National Geographic to tylko 200 złotych. Więcej, bo co najmniej tysiąc złotych trzeba zapłacić za jeden dzień pracy prezydenta Piły. Piotr Głowski od kilku lat w ten sposób wspiera orkiestrowe granie. Charytatywnie pracował już w Browarze Czarnkowskim, w ABC Apartamenty, w firmie Pellas X. Był też dziennikarzem w Telewizji Asta. Jak mówi, każda pracy nauczyła go pokory. - Tak naprawdę za każdym razem i tak schodzimy do rozmowy o Pile, o tym co się dzieje w regionie, o tym co trzeba zrobić, co jest zrobione, co jest dobre, co należy poprawić - mówi prezydent Piotr Głowski.

Główny sztab Wielkoorkiestrowy będzie jak zwykle w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Przed budynkiem odbędą się pokazy strażaków, a wewnątrz - koncerty i licytacje. Pod młotek pójdą maskotki strażackie, a jeden z darczyńców ofiarował karton czerwonych... spodni!

- Darów jest tak dużo, że nie potrafię ich jednym tchem wymienić. Warto być z nami od godz. 15.00 do 20.00, bo czekają nas koncerty - wystąpi m.in. zespół Nadmiar. Odbędą się liczne licytacje. Tutaj będzie można też kwestować - wylicza  Stanisław Dąbek, dyrektor RCK w Pile.

A wszystko to będzie można oglądać na naszej antenie. - Transmisja rozpocznie się o godz. 15.25. Będziemy mogli zobaczyć nie tylko to, co się dzieje na scenie głównej w RCK, ale również nasi dziennikarze będą wszędzie tam, gdzie będzie działo się najwięcej - mówi Patrycja Jankowska z TV Asta.

*

Sporo będzie się działo w Wałczu. Burmistrz miasta, wzorem prezydenta Piły, postanowiła przekazać swój fotel na licytację. - Chciałabym, żeby jednym z licytowanych fantów był fotel burmistrza, na jeden dzień oczywiście. I chętnie wszystkich do tego przedsięwzięcia zapraszam. Warto włożyć parę groszy do puszki, bo to jest chwalebny cel, służący osobom starszym i dzieciom - przypomina Bogusława Towalewska, burmistrz Wałcza.

A na ich rzecz zagra też Kobranocka, która wystąpi w Wałeckim Centrum Kultury o godz. 15.00 Tam też będzie miasteczko średniowieczne, zorganizowane przez Bractwo Rycerzy Bezimiennych. Nie obędzie się bez licytacji. - Otrzymaliśmy rower, a nawet grzejniki z fabryki, otrzymaliśmy przeróżne płyty od artystów, którzy bywali u nas w Wałczu, m.in. od Starego Dobrego Małżeństwa, a także płyty z dwiema wejściówkami na koncert, który odbędzie się 15 stycznia - wylicza Barbara Radkiewicz, WCK Wałcz.

*

Orkiestra zagra też w Trzciance. Już od godz. 11.00 w hali sportowej będzie kawiarenka i kiermasz kartek. - Będą występy lokalnych artystów, zespołów działających przy domu kultury. Jedną z atrakcji będzie występ półfinalisty The Voice of Poland Łukasza Kledzika z rodziną. Odbędą się też pokazy strażackie, będzie kącik malucha... - obiecuje Agnieszka Nowicka, sztab WOŚP Trzcianka. No i zumba, a także pokazy trzcianeckich Aniołów, czyli grupy ratownictwa wodnego.

*

A w Złotowie?

W Złotowie Orkiestra rozpocznie granie o godz. 11.00. Do 16.00 na basenie Laguna potrwa nauka nurkowania. Od godz. 16.00 z kolei w miejscowym kinie rozpocznie się finałowe granie - koncerty i licytacje.

- Mamy prezent od Emila Raua, czyli Łowcy Radarów i jest to kamizelka z jego autografem. Będzie też jednokołowy rower. Mamy również bardzo dużo biżuterii - mówi Joanna Olszewska, WOŚP Złotów.

***

Nad wolontariuszami czuwać będą policjanci, a nad całością orkiestry Wielki Dyrygent. Pozostaje więc ciepło się ubrać, uzbroić w dobry humor, otwarte serce i trochę pieniędzy i zagrać razem z Orkiestrą. Po raz 24.

Przeczytaj więcej o: wośp, zapowiedź wośp,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group