Gwardia podsumowała 2015 rok

06.01.2016   Autor: Redakcja
---

Rok 2015 dla Klubu Sportowego Gwardia Piła to pasmo sukcesów. Młodym sportowcom udało się zdobyć 9 medali, w tym srebrny na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Tbilisi. Członkowie klubu spotkali się na uroczystym podsumowaniu 2015 roku.

- W ubiegłym roku lekkoatletyka i judo to dyscypliny, w których wygrywaliśmy współzawodnictwo w punktacji sportu młodzieżowego w województwie, w powiecie pilskim i w mieście Pile. Przywieźliśmy 9 medali z mistrzostw Polski i imprez wyższych rangą. Najwyższy był srebrny medal Klaudii Adamek na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Tbilisi - wylicza Jerzy Żyliński, Klub Sportowy Gwardia Piła. - W tej chwili siłą napędową klubu jest lekkoatletyka, a judo dokłada co roku swoje punkty do dorobku klubowego. Od stycznia wchodzą do nowej sali sportów walki przy ulicy Sportowej i mamy nadzieję, że to również pociągnie za sobą lepsze wyniki.

Największym zaskoczeniem dla klubu jest Jakub Klęsk, który po zaledwie dwóch miesiącach treningów skoczył w dal na odległość 6,75m i tym samym zdobył srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi. Także Klaudia Adamek wróciła z tej olimpiady z dwoma medalami - ze złotem za bieg na 200 metrów oraz srebrem za pokonanie dystansu 100 metrów. Do swojej puli nagród dorzuciła jeszcze srebrny medal za bieg juniorek młodszych na dystansie 60 metrów. Do grona multimedalistów dołączyła także Susana Lachele, która zakończyła bieg przez płotki na 300 metrów z wynikiem 43,90, co dało jej zwycięstwo oraz nowy rekord Wielkopolski młodziczek do lat 15. Gwardzistka zdobyła także srebro w biegu na 300 metrów. Dwukrotnym medalistą został także Michał Kamiński, który w 2015 roku zdobył srebrny medal w biegu ulicznym na 20 km w Gdańsku i brązowy medal za bieg na 10.000 metrów na bieżni w Białej Podlaskiej.

Klaudia Michalska

Przeczytaj więcej o: Gwardia, autobus energetyczny, gwardia sport,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group