Trzcianka z 3-milionową rezerwą w budżecie

19.12.2015   Autor: Redakcja
---

Znamy budżet gminy Trzcianka na 2016 rok. Będą kontynuowane duże inwestycje oraz lokowanie pieniędzy w kolejne przebudowy. Gmina dużą część pieniędzy zainwestuje w termomodernizacje obiektów. W prawie 80-cio milionowym budżecie znajduje się nadwyżka.

- Budżet gminy Trzcianka na rok 2016 jest bardzo racjonalnym i bezpiecznym. Racjonalnym, dlatego że zabezpiecza wszystkie konieczne potrzeby, które wynikają z całorocznego funkcjonowania gminy, a bezpiecznym również dlatego, ze posiada on pewne rezerwy, spore kwoty na rozwój inwestycyjny i jest przygotowany, aby zgodnie ze zmieniającą się sytuacją na rynku finansowym budżet mógł interweniować - mówi Edward Joachimiak, przewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki.

W przyszłym roku, dużą pulę pieniędzy gmina ulokuje w termomodernizację budynków. Przede wszystkim będą to obiekty oświatowe. Zakończona zostanie również przebudowa ulicy Kościuszki. W jej okolicy zostanie stworzony parking na prawie 70 miejsc. Kontynuowana zostanie budowa kanalizacji, jezdni oraz chodników przy ulicach Grottgera i Chopina. Gmina zamierza także inwestować w ochotnicze straże pożarne. Władze Trzcianki podkreślają, że chodzi im o racjonalne wydawanie pieniędzy. W prawie 80-cio milionowym budżecie Trzcianki, znajduje się również prawie 3 -milionowa nadwyżka, która będzie przeznaczona na spłatę kredytów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group