Eneris wspiera pilską kulturę

10.11.2015   Autor: Agnieszka Kledzik
---

Sto tysięcy złotych przeznaczy na kulturę spółka Eneris. Regionalne Centrum Kultury w Pile otrzyma te pieniądze na organizację dwóch festiwali teatralnych. Umowę o wsparciu podpisano w Urzędzie Miasta Piły.

- Wspieramy klub siatkarski w Pile, ale nie tylko sport. Wartością Enerisa jest bowiem nie tylko ochrona środowiska, ale również wartości ekologicznych, a także zaangażowanie w potencjał wartości kulturalnych. Dlatego też przyjęliśmy, co jest dużym honorem, tytuł mecenasa kultury - mówi Magdalena Markiewicz, członek zarządu spółki Eneris Surowce S.A.

Tytułem mecenasa kultury obdarzono spółkę za przekazanie stu tysięcy złotych. Regionalne Centrum Kultury planuje przeznaczyć te pieniądze na organizację dwóch festiwali: "Teatr pasja rodzinna" oraz "Teatry światła". Umowę podpisała przedstawicielka firmy z dyrektorem RCK.

To pierwsza taka umowa sponsorska dotycząca kultury. Dotychczas firmy prywatne chętniej wspierały sport, czy edukację. Jak podkreślał prezes Altvatera, wszyscy pracownicy firmy pochodzą z Piły i okolic, i korzystają z teatru, stąd ich decyzja o inwestowaniu w tę właśnie dziedzinę.

Przeczytaj więcej o: rck, eneris kultura, eneris wspiera rck,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group