Wałcz liczy na 14 milionów

08.11.2015   Autor: Redakcja
---

Żłobek za trzy miliony oraz nowe autobusy dla zakładu komunikacji miejskiej? To wszystko władze Wałcza chcą zrealizować z kontraktu samorządowego. Jak informują przedstawiciele urzędu, w ramach projektu mogą otrzymać ponad 14 milionów złotych.

Gospodarka niskoemisyjna oraz rozwój gospodarczy - takie plany mają władze Wałcza, w ramach kontraktu samorządowego. Władze miasta przygotowały projekt na ponad 14 milionów złotych. Ale wałecki projekt ma aż siedmiu konkurentów, w tym miedzy innymi Szczecinek.

- To jest wspaniałe przedsięwzięcie, oby nam się tylko udało i marszałek nasz projekt pozytywnie zaopiniował - mówi Bogusława Towalewska, burmistrz Wałcza.

Władze miasta planują miedzy innymi wymianę floty komunikacji miejskiej i stworzenie żłobka. Jeśli kontrakt samorządowy dojdzie do skutku to władze Wałcza będą musiały dopłacić nieco ponad 2 miliony złotych.

- Jedno działanie związane jest z rozbudową infrastruktury, służącej rozwojowi gospodarczemu. Tutaj przewidujemy rozbudowę naszej strefy ekonomicznej, która jest zlokalizowana w okolicy ulicy Południowej oraz na tak zwanych widełkach, czyli u zbiegu ulic Nowomiejskiej oraz Kołobrzeskiej - mówi Waldemar Lechnik, zastępca burmistrza Wałcza.

Zostaną również zmodernizowane placówki oświatowe podlegające pod urząd miasta.

– Złożyliśmy łącznie siedem wniosków, inwestycyjny jest jeden wniosek dotyczący powstania żłobka publicznego na terenie miasta którego nie ma, natomiast pozostałe wnioski dotyczą modernizacji naszych placówek oświatowych przedszkoli, szkół - mówi Joanna Rychlik-Łukasiewicz, zastępca burmistrza Wałcza.

Jak podkreślają władze Wałcza, nie udało się zaplanować inwestycji turystycznej ze względu na wybraną specjalizacje oświatowa kontraktu wybrana przez kierownictwo urzędu. Czy wałecki kontrakt dojdzie do skutku dowiemy się pod koniec roku kiedy to zostaną wybrane projekty do realizacji.

Przeczytaj więcej o: inwestycje wałcz,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group