PiS wygrało wybory w kraju. Wieczór wyborczy za nami

25.10.2015   Autor: Redakcja
---

Zapraszamy na powyborczy wieczór z asta24.pl.

Będziemy z Państwem do godz. 1.00. Nie zabraknie u nas komentarzy polityków, informacji o przebiegu wyborów, relacji dziennikarzy TV Asta. Relacja będzie miała charakter "godzinowy", zachęcamy więc do częstego odwiedzania naszej strony - na bieżąco będziemy aktualizować to, co dzieje się w polityce 25 października 2015r. A zatem - do dzieła.

1.00 - Czas kończyć nasze spotkanie. Serdecznie dziękuję Czytelnikom portalu asta24.pl za to, że byli z nami podczas wieczoru wyborczego. Serdecznie dziękuję moim Kolegom, którzy dyżurowali w sztabach, szykując materiały. Całą noc będziemy zbierać wyniki, aby nasi Czytelnicy jak najszybciej dowiedzieli się, kto będzie nas reprezentował w parlamencie najbliższe 4 lata. A jutro zapraszamy do TV Asta na debatę powyborczą. Spokojnej nocy życzy Kaja Kunicka.

0.49 - Podział mandatów sugerowany przez exit poll wskazuje na to, że PiS będzie mógł rządzić samodzielnie. Jednak może się jeszcze okazać, że partia Kaczyńskiego nie zdobędzie absolutnej większości. Wszystko zależy od ostatecznego wyniku PSL - powiedział Wirtualnej Polsce dr Benjamin Stanley, politolog Uniwersytetu Sussex i SWPS.

0.25 - Liczę na to, że w tej kadencji uda się zbudować większość konstytucyjną, która uchwali nową ustawę zasadniczą, dlatego, że dotychczasowa poz wieloma względami wymaga rewizji - powiedział w rozmowie z interia.pl Jarosław Gowin.

0.17 tvn24.pl podsumowuje: "PiS wziął 14 z 16 województw. PO wygrała tylko w dwóch." Platforma wygrała w województwie pomorskim i opolskim. Przypominamy, że to wyniki sondażowe.

23.48 Symulacja portalu gazeta.pl. Do zmiany konstytucji potrzeba 307 głosów. PiS ma 242, Kukiz`15 - 44. Brakuje 21.

23.33 I jeszcze raz w Platformie Obywatelskiej.

1

23.21 - Chyba jeszcze  tak się nie zdarzyło, żeby o tej porze właściwie nic nie wiedzieć. Wyniki sondażowe obarczone są dwuprocentowym błędem, a to oznacza, że PiS może stracić samodzielną władzę, albo przewagę powiększyć. Jeśli chodzi o PSL to przypominam, że w ubiegłym roku sondaże dawały nam 16 proc., a potem okazało się, że mieliśmy 24. Poczekajmy zatem do oficjalnych wyników - powiedział nam Krzysztof Paszyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

23.14 Sztaby i samych kandydatów czeka jeszcze kilkadziesiąt godzin niepewności. Oficjalne wyniki mają być podane we wtorek.

23.11 ...Błażeja Pardy chyba też.

foto parda1

23.10 Mina byłego senatora Tadeusza Rzemykowskiego (Lewica) mówi chyba wszystko...

1

22.56 Agnieszka Kledzik jest w sztabie PiS i tak relacjonuje: - Teraz czekanie do rana na to, ile ostatecznie mandatów zdobędzie PiS. Liczą na samodzielne rządy. Jeśli chodzi o wybory do senatu, to uważają, że niestety Kubiak nie poradzi sobie Z Augustynem z PO i ten zdobędzie mandat. Maks Kraczkowski zapytany czyli liczy na stanowisko w rządzie odpowiada dyplomatycznie, że potrzebna jest zmian na młodych i samodzielnie myślących. Podkreślał słowa prezesa Jarosława Kaczyńskiego, że nie powinno być teraz czasu na zemstę, tylko na merytoryczną pracę. W sztabie PiS nie było 4. na liście Grzegorza Piechowiaka od Jarosława Gowina.

22.53 W Lewicy smutek.

1

1

22.44 Maciej Rosiński przepytał Błażeja Łukasza Pardę, Kukiz`15: - Mam nadzieję, że jest to ostateczny wynik. Może się on odrobinę zmienić, ale liczymy na to, że tak zostanie. A  może będzie 11 procent poparcia. Wychodzi na to, że miliony osób zaufały Pawłowi Kukizowi.

 

22.34 - W siedzibie przy ul. Śródmiejskiej zebrali się niemal wszyscy działacze PO. Mimo wyczuwalnego nerwowego oczekiwania większości dopisywał dobry humor. Jeśli ktokolwiek myśli, że po ogłoszeniu sondażowych wyników w pilskim sztabie PO zapanowała konsternacja i rozpacz ten się myli. Większość z obecnych cieszyła się z 23% wyniku. Padały głosy, że liczono na 20% więc każdy dodatkowy punkt procentowy to sukces partii - relacjonuje Artur Maras.

1

22.26 - Wynik powyżej 20% jest dla nas dobry. Takiego się spodziewaliśmy. Po 8 latach rządzenia w tak trudnych warunkach dla Polski i przygotowanie jej tak dobrze, z taką silną opozycją i wewnętrzną i zewnętrzną spodziewałam się, że Polacy to docenią. Dziękujemy wszystkim za to - skomentowała wynik wyborczy Maria Małgorzata Janyska z PO.

kaja wybory -1

22.20 Artur Maras jest w sztabie Platformy Obywatelskiej, gdzie rozmawiał z Mieczysławem Augustynem, kandydatem na senatora: - Gdy jesteśmy na ostatniej prostej i widać gdy partia traci poparcie to można się martwić. Ja, przyznaję szczerze, że nie wiedziałem czy obronimy 20%. Tak sobie w domu i przy znajomych mówiłem, że każdy procent powyżej 20 oznacza, że tak naprawdę liczą się dwie partie w polskim życiu politycznym. Obroniliśmy pozycję tym razem silnej opozycji, ale być może w Wielkopolsce jednak obroniliśmy status quo i okazaliśmy się lepsi od PiS-u. Zobaczymy.

22.07 Jan Lus ze Zjednoczonej Lewicy przyznaje, że wynik to: - Całkowite zaskoczenie. Twarz Lewicy Barbara Nowacka nie zasłużyła na ten wynik. Być może wyborcom nie spodobały się inne twarze w naszym ugrupowaniu. A może obietnice prawej strony były bardziej atrakcyjne. Życzę zwycięzcom, żeby zrealizowali swoje i rozliczyli się przed wyborcami.

22.01 Jeśli PiS zdobędzie cztery mandaty, w sejmie prawdopodobnie zasiądą: Maks Kraczkowski, Krzysztof Łapiński, Marta Kubiak i Marcin Porzucek.

21.56 O komentarz poprosiliśmy liderkę pilskiej listy Partii Razem, Annę Siudę: - Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku partii, która powstała zaledwie kilka miesięcy temu. Kampania była krótka i robiona naprawdę małymi środkami.  Nasz wynik da nam energię do działania przez najbliższe cztery lata.

21.43 Prawo i Sprawiedliwość zgarnęło całą pulę. W 460-miejscowym sejmie będzie mieć 242 mandaty. Oczywiście cały czas mówimy o sondażach.

21.37 Maks Kraczkowski (Prawo i Sprawiedliwość) tak podsumował wynik wyborczy. - Dla nas wszystkich to nagroda za osiem lat ciężkiej pracy. Jeśli potwierdzą się wyniki sondażowe i Lewica nie wejdzie do sejmu to znak, że Polacy traktują nasz parlamentaryzm bardzo poważnie i z dużą dojrzałością. Wybierają bowiem partie, które mają im coś do zaoferowania. Jeśli dostaniemy 4 mandaty  w naszym okręgu, będę się ogromnie cieszył, ale 3 to również wielki sukces.

21.29 Frekwencja, według sondaży wyniosła  51,6 proc.

21.24 Największą przegraną tegorocznych wyborów jest polska Lewica, której po raz pierwszy zabraknie w sejmie.

21.15 W sztabie Prawa i Sprawiedliwości jest Agnieszka Kledzik. Tu zgoła odmienne nastroje. Był szampan i wielka radość. Teraz politycy czekają na wieści z komisji, ile mandatów będzie miał PiS w pilskim okręgu - 3 czy 4.

DSC_0133

21.12 W sztabie Zjednoczonej Lewicy w Pile jest Maciej Rosiński, który mówi, że politycy wynik wyborów przyjęli z zawodem. Stwierdzili, że szefowie ZL za późno wzięli się za kampanię.

21.00 Już wszystko wiadomo. Jak podaje TVN24 wyniki sondażowe są następujące:

PiS 39,1 proc.  - 242 mandaty

PO 23,4 - 133 mandaty

Kukiz`15 9,0 - 44 mandaty

Nowoczesna 7,1 - 22 mandaty

Zjednoczona Lewica 6,6 - 0 mandatów

PSL 5,2 - 18 mandatów

KORWiN 4,9 - 0 mandatów

Razem 3,9 - 0 mandatów

20.24 Jak nas  poinformowała mł. asp. Żaneta Kowalska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pile, powiecie nie odnotowano żadnych przypadków naruszenia ciszy wyborczej. Podobnie było w innych powiatach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group