Utrudnienia, ale i dobry sprawdzian

02.10.2015   Autor: Artur Maras
---

Trwa remont ul. Towarowej w Pile. Choć do wyremontowania pozostał stosunkowo niewielki odcinek to kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, gdyż ulica jest drogą dojazdową do wiaduktu i wylotówki na Poznań.

- Prace polegają na wymianie nawierzchni jezdni i chodników, wymianie krawężników, studzienek kanalizacji deszczowej oraz lamp oświetleniowych. Zakończenie remontu przewidziane jest na połowę listopada - mówi Piotr Ziółkowski z Zarządu Dróg i Zieleni w Pile.

Dotychczas wyremontowany został tylko krótki odcinek tej ulicy, przy okazji budowy ronda. Reszta, z powodu braku porozumienia z Powiatem nie została dokończona. Teraz Powiat przekazał Miastu brakujące pieniądze, które pokryją całkowity koszt remontu.

A koszt prac to niecałe 390 tys zł. Wcześniej Miasto szacowało remont nawet na 700 tys zł. Po rozstrzygnięciu przetargu okazuje się, że kwota 400 tys. w zupełności wystarczy.

*

Remont wiaduktu i dróg dojazdowych do niego jest niezłym sprawdzianem dla kierowców, którzy na ten czas muszą nauczyć się jeździć "po nowemu". Okazuje się, że nie jest to takie trudne i przy odrobinie dobrej woli jazda "na zakładkę" nie sprawia większych problemów. Nawet w godzinach szczytu oczekiwanie na zjazd z ul. Towarowej czy Siemiradzkiego na wiadukt nie trwa wieczność, czego obawiali się zmotoryzowani. Oby ta życzliwość na drodze pozostała w nas również po zakończeniu remontu wiaduktu.

Przeczytaj więcej o: towarowa, remont towarowej,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group