Bankowy łańcuszek dobrych ludzi

24.09.2015   Autor: Artur Maras
---

Ten rok jest jubileuszowym dla Pilskiego Banku Żywności, bowiem placówka dostarcza żywność najbardziej potrzebującym już 20 lat.

I jak zapewnia dyrektor banku mimo wieloletniej pracy nie zamierza zwalniać tempa.

- To jest taki łańcuszek ludzi dobrej woli w dobroczynności. Zaczyna się od pracowników banku, wolontariuszy, kierowników sklepów, placówek handlowych, a kończy na mieszkańcach Piły, który ten kilogram mąki, litr oleju czy czekoladę włożą do koszy - mówi Ryszard Pyziak, dyrektor Pilskiego Banku Żywności.

I pomyśleć, że 20 lat temu, w ciągu jednej godziny bank zebrał 38 kg żywności, co wtedy uważano za wielki sukces. Dziś bank w ciągu roku przyjmuje i rozdaje dziesiątki ton artykułów spożywczych, a łańcuszek ludzi dobrej woli z roku na rok robi się coraz dłuższy.

Pilanie pokazują wielkość swoich serc nie tylko podczas przedświątecznych zbiórek żywności w okresie Bożego Narodzenia i świąt wielkanocnych, ale równie chętnie angażują się w liczne pomniejsze akcje. Ta najbliższa to ogólnopolska zbiórka ""Podziel się posiłkiem", w którą pilanie będą mogli się włączyć już 25 i 26 września, kiedy to w wielu pilskich sklepach i marketach staną kosze na żywność.

Przeczytaj więcej o: pomoc, bank żywności,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group