Asta Video Fest

Centrum Wysokiej do modernizacji

31.07.2015   Autor: Redakcja
---

Za kilka lat w Wysokiej powstanie rynek z prawdziwego zdarzenia. Plac, który aktualnie służy jako parking ma zmienić się w miejsce odpoczynku i kultury.

Rewolucja wiąże się ze zmniejszeniem liczby miejsc postojowych, ale w zamian za to nieopodal  powstanie parking na prawie 200 miejsc.

- Chcielibyśmy uzyskać tu efekt rynku, który byłby nie tylko miejscem do posiedzenia, pospacerowania, ale także do organizacji mniejszych imprez rangi miejskiej czy gminnej - mówi Marek Madej, burmistrz Wysokiej.

Na pl. Powstańców Wielkopolskich znajdzie się ponad 50 miejsc parkingowych. Pozostali kierowcy będą mogli pozostawić auto za budynkiem urzędu miejskiego. Włodarz Wysokiej zapowiedział, że w przyszłym roku chce odkupić plac od prywatnej firmy, gdzie zostanie utworzony bezpłatny parking strzeżony na prawie 200 miejsc. W centrum posadzone będą kwiaty i krzewy. Powstanie też płaska, podświetlana fontanna z niewielkim wodospadem.

Z wywiadu przeprowadzonego przez urzędników wynika, że mieszkańcy nie chcą stacji benzynowej w centrum miasta. Na ta chwilę urząd załamuje ręce w tej sprawie i obiecuje, że nie będzie ona dominującym elementem na placu.

Burmistrz chciałby, aby prace nad nowym rynkiem rozpoczęły się jeszcze w tej kadencji.

 

Przeczytaj więcej o: wysoka, półmaraton nojiego,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group