"Jarmark świętych Janów" już wkrótce

16.06.2015   Autor: Paulina Michałek-Komorowska
---

W przyszłym tygodniu w Pile rozpocznie się „Jarmark świętych Janów”. Wydarzenie to po raz pierwszy zagości w kalendarzu pilskich imprez i prawdopodobnie zostanie w nim na stałe.

„Jarmark świętych Janów” ma za zadanie zastąpić „Jarmark Wielkanocny”, który w tym roku się nie odbył. „Jarmark świętych Janów” swoją nazwę zawdzięcza świętym patronom miasta, czyli - Janowi Chrzcicielowi i Janowi Ewangeliście.

W ciągu kilku dni, na mieszkańców będzie czekał szereg atrakcji. Oficjalne otwarcie jarmarku odbędzie się w środę o godzinie 16.30. Następnie aktorzy teatru Trójkąt z Zielonej Góry zagrają przedstawienie dla najmłodszych pod tytułem „Czego nie wiecie o smokach”. Pierwszy dzień jarmarku zakończy koncert zespołu „Znak Czasu” z Bydgoszczy.

Czwartek będzie dniem muzyków. Przez cały dzień zespoły pilskiej sceny muzycznej będą prezentowały swoje umiejętności. Piątek z kolei będzie dniem warsztatów. Starsi uczestnicy jarmarku będą mogli wziąć udział w warsztatach garncarskich, a dla młodszych organizatorzy zaproponowali warsztaty cyrkowe z udziałem teatru z Wrocławia. Również w czwartek, o godzinie 17.00 nastąpi uroczyste otwarcie 26. Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Bukowińskie Spotkania”. Po godzinie 20.00 już na pl. Zwycięstwa, zagrają Patrycja Nowicka z „Must Be The Music” a także uczestnik „Mam Talent” - Mateusz Guzowski. Gwiazdą piątkowego wieczoru będzie Margaret.

Sobota na ul. Śródmiejskiej rozpocznie się od pokazu artystycznego w wykonaniu teatru „Los Fuegos” z Krakowa. Popołudniu rozpoczną się prezentacje zespołów w ramach „Bukowińskich spotkań”. Wieczorem organizatorzy zapraszają na pilską Wyspę, gdzie rozpocznie się Pilska Noc Świętojańska. Po zapadnięciu zmroku ponownie wystąpi teatr „Los Fuegos”, tym razem prezentując niezwykły teatr ognia.

Niedziela, ostatni dzień jarmarku, rozpocznie się uroczystą mszą św. przy kościele św. Rodziny w Pile, z okazji 100 lat konsekracji właśnie tego kościoła. Po mszy będzie można wysłuchać koncertu zespołów polonijnych, które biorą udział w festiwalu „Bukowińskie Spotkania”. Jednocześnie będą już trwały imprezy na ulicy Śródmiejskiej. Od godziny 11.00 do wieczora będą trwały pokazy i warsztaty wypiekania chleba, a o godzinie 14.00 zacznie się spektakl na szczudłach pod tytułem „Kabaret” w wykonaniu Żywego Teatru z Bielawy. O godzinie 15.30 pierwsza edycja jarmarku zostanie zwieńczona koncertem finałowym „Bukowińskich Spotkań”.

Od początku trwania jarmarku, na ulicy Śródmiejskiej pojawią się także stoiska z rękodziełem, rzemiosłem, wyrobami naturalnymi, artystycznymi i gastronomią.

Jarmark rozpocznie się w środę 24 czerwca i potrwa do niedzieli 28 czerwca.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group