Przed ostatnim pożegnaniem...

---

Miasto Złotów planuje wybudowanie kompleksu pogrzebowego na cmentarzu komunalnym. Taką funkcje od lat pełni przyszpitalna kaplica, w której żałobnicy żegnają się ze zmarłymi.

W szpitalu złotowskie zakłady pogrzebowe wynajmują chłodnie. Dom przedpogrzebowy może powstać we współpracy z prywatnym przedsiębiorcą. – Rozważamy tę koncepcję, zbieramy informacje, jak najlepiej zrealizować to zadanie. Kluczową sprawą jest rozwiązanie problemu komunikacji. Przejazdy karawanów dość mocno paraliżują miasto. Chcielibyśmy kompleksowo rozwiązać sprawę przechowywania ciał w chłodniach, kaplicy ostatniego pożegnania... - mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa.

Nie jest wykluczone także, że w domu przedpogrzebowym mogłyby się odbywać także nabożeństwa żałobne. Przede wszystkim jednak nowa kaplica ma być wygodniejsza dla bliskich zmarłych, przybywających na uroczystości. A zakłady pogrzebowe nie musiałyby płacić szpitalowi za wynajęcie chłodni.

Być może kaplica powstanie z udziałem kapitału prywatnego przedsiębiorcy, który w sąsiedztwie cmentarza planuje bardzo podobną inwestycje. Pierwsze rozmowy w tej sprawie już się odbyły.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group