Porzucek zarzuca kumoterstwo

24.04.2015   Autor: Artur Maras
---

Mirosław Mantaj, były starosta pilski objął stanowisko zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile. Marcin Porzucek, radny sejmiku województwa wielkopolskiego  protestuje przeciwko tej decyzji, zarzucając kumoterstwo.

Wcześniej na stanowisku zastępcy dyrektora WORD w Pile zasiadał Krzysztof Paszyk,  jednak po objęciu funkcji przewodniczącego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego musiał zrezygnować z zasiadania we władzach instytucji podlegającej pod Urząd Marszałkowski. Pozostał jednak w WORD, obejmując stanowisko naczelnika jednego z wydziałów.

W poniedziałek wolne stanowisko po Paszyku objął dawny starosta pilski Mirosław Mantaj. O takiej możliwości mówiło się w Pile już od jakiegoś czasu. Decyzja ta spotkała się ze sprzeciwem radnego sejmiku Marcina Porzucka, który nominacje uważa za polityczną.

- Decyzja była spodziewana od kilku miesięcy, trwały natomiast przepychanki w Poznaniu, czy to stanowisko po Paszyku powinien objąć ktoś z PSL. Ostatecznie doszło do dealu między PO i PSL - mówi Marcin Porzucek.

Wymiana ta zdaniem Porzucka miała polegać na umieszczeniu na wolnym stanowisku zastępcy szefa WORD w Pile Mirosława Mantaja, a wolne stanowisko WORD w Koninie objąć miał Michał Karalus z PSL, jeden z byłych starostów z tamtego regionu.

Mirosław Mantaj nie chciał komentować całej sprawy.

O zatrudnienie byłego starosty wnioskował obecny dyrektor Ośrodka Zbigniew Przeworek. Jak twierdzi, dobiera on sobie ludzi, którzy mają być skuteczni i pomagać mu w funkcjonowaniu firmy, a o mianowaniu zdecydowało doświadczenie.

- Za tę decyzję podejmuje pełną odpowiedzialność. Znam pana Mantaja dobrze i wiem czego mogę od niego oczekiwać - mówi Zbigniew Przeworek, dyrektor WORD. Dyrektor uważa, że ma pełne prawo decydować o tym, kogo - oczywiście po wyrażeniu zgody zarządu województwa - zatrudni w ośrodku na tym stanowisku. Zespół ma być zgrany i doświadczony.

W podobnym tonie decyzji broni również Mieczysław Augustyn, senator PO i nie doszukuje się w tej decyzji niczego politycznego. - Najważniejsze w całej sprawie jest to, czy stanowisko obejmuje ktoś kto się na sprawie zna, kto potrafi zarządzać, czy pełnił jakieś funkcje i w jakim stylu - wylicza senator Augustyn.

Radny sejmiku Marcin Porzucek czeka na kolejną sesję rady powiatu, na której to ma nadzieje usłyszeć jego zdaniem bardziej przekonujące wyjaśnienia od dyrektora pilskiego WORD Zbigniewa Przeworka, który zarazem piastuje mandat radnego z ramienia PO.

Uchwała Zarządu Województwa Wielkopolskiego w sprawie wyrażenia zgody na zatrudnienie Mantaja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego datowana jest na 2. kwietnia 2015r., a przyjęty do pracy został 20 kwietnia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group