„Rockopolis Stand-Up” już dziś

19.04.2015   Autor: Redakcja
---

Znamy zwycięzcę konkursu, w którym można było wygrać zaproszenie na dzisiejszy kabaret w Rockopolis.

Pytaliśmy naszych Czytelników: Co po polsku oznacza „stand-up”? Nie mieli Państwo problemów z wyjaśnieniem, że stand-up oznacza komediowy monolog przed publicznością.

Wśród prawidłowych odpowiedzi wylosowaliśmy zwycięzcę. Dziś do Rockopolis pójdzie pani Anna Kowalska.

Gratulujemy i życzymy dobrej zabawy.

*

Klub Rockopolis zaprasza na trzecią odsłonę „Rockopolis Stand-Up”. 19 kwietnia rozśmieszać nas będą Tomasz Nowaczyk z kabaretu Czesuaf i Amerykanin, Jim Williams ze swoim programem „Uwaga! I’m Gonna Mówić Popolsku”.

Tomek Nowaczyk – to obiecujący (na przykład zwrot pożyczonych pieniędzy) stand-uper. Zwycięzca konkursu One Ryj Show podczas XIX Rybnickiej Jesieni Kabaretowej 2014. Członek kabaretu Czesuaf, nałogowy biegacz (kilkanaście ukończonych maratonów i żyje!), autor wierszy dla dzieci. Jako stand-upper tworzy raczej nie dla dzieci. Występował na wielu scenach w całej Polsce, a także na ekranach telewizorów w programie Tylko dla Dorosłych (TVP2) oraz relacji z Rybnickiej Jesieni Kabaretowej (Polsat).

Jim Williams – Amerykanin, mim, aktor, klaun, stand-uper, lider duetu Liquidmime, członek „Czerwonych Nosków – Klaun w Szpitalu”, native speaker, aktywista, przyszły producent sosu barbeque. Nie ma dnia, od 6 lat, w którym ktoś nie zapytałby Jima tonem pełnym niedowierzania: „DLACZEGO mieszkasz w Polsce???”. Zamiast tłumaczyć się z tego absurdalnego posunięcia jakim jest wyemigrowanie ze Stanów do Polski każdemu z osobna, Jim wyjaśnia to raz a porządnie. Na scenie. Po polsku. Wykorzystując nie tylko mikrofon ale i swoje ciało mima. Przy okazji zdobywając konsekwentnie II nagrody na tegorocznych festiwalach (II miejsce PAKA, II miejsce Mulatka, II miejsce LWHiS, II miejsce Szpak, II miejsce Wrocek). „Uwaga! I’m Gonna Mówić Popolsku” to stand-up pokazujący amerykanizację świata i absurdy polskiej rzeczywistości widziane okiem Amerykanina.

Przeczytaj więcej o: konkurs, dps piła,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group