Kłusownicy wpadli, łup odzyskany

11.03.2015   Autor: Redakcja
---

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy kłusowali na jeziorze.

40-latek i jego siedem lat starszy znajomy oraz 27-letni siostrzeniec jednego z mężczyzn wybrali się na ryby na jezioro Wąskie, w okolicy miejscowości Małogoszcz (gmina Tuczno). Postanowili zapolować na szczupaka, który w tej chwili jest w okresie ochronnym.

Kiedy sprawcy kłusowali, nad akwen przyjechał właściciel ze swoją rodziną. Sprawdzając teren wokół jeziora minął się z młodym mężczyzną, który niósł wyposażenie wędkarskie. Chwilę później zauważył kolejnych dwóch mężczyzn, siedzących nad wodą i postanowił sprawdzić, co robią. Okazało się, że pili alkohol, a w wodzie były sieci rybackie typu wonton. Właściciel akwenu zażądał, żeby wyciągnęli sieci z wody i okazało się, że w jednej jest sześć, a w drugiej jeden szczupak. Kiedy  jeden z kłusowników wyciągał sieć, drugi uciekł.

Pokrzywdzony powiadomił o zdarzeniu policjantów. Trójka kłusowników  została zatrzymana - przyznali się do kłusowania i dobrowolnie poddali się karze. Za popełnione przestępstwo z ustawy o rybactwie śródlądowym, grozi kara grzywny albo do 2 lat pozbawienia wolności.

fot. radioszczecin.pl

Przeczytaj więcej o: Tuczno, kłusownicy, rada młdozieży,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group