Uroczysta sesja w Dniu Piły

04.03.2015   Autor: Redakcja
---

W Sali Miejskiej Inwest-Parku w Pile odbyła się dziś Uroczysta Sesja Rady Miasta Piły.

Sesja rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego oraz odegraniem hejnału Piły.

Przewodniczący rady Rafał Zdzierela odczytał list gratulacyjny Honorowego Obywatela Miasta Piły, prezydenta Bronisława Komorowskiego.

W swoim przemówieniu prezydent Piotr Głowski mówił o potrzebie współpracy wszystkich, bez względu na barwy polityczne, dla dobra Piły.

Krzysztof Paszyk, przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego gratulował obecnemu i byłym prezydentom Piły, że dzięki nim miasto udowodniło, że mimo utraty statusu miasta wojewódzkiego Piła może się rozwijać.

Radny Marcin Porzucek stwierdził, że powinniśmy patrzeć pozytywnie na to, co się dzieje w Pile. Docenił zwłaszcza zmiany estetyczne w centrum miasta. Podkreślił jednak konieczność tworzenia nowych miejsc pracy i pozyskiwanie inwestorów dla Piły.

Maria Gabryelów, była prokurator rejonowy w Pile odebrała z rąk prezydenta Piły potwierdzenie uroczystego wpisu do Księgi Pamiątkowej Miasta Piły, w uznaniu zasług za 25 lat służby prokuratorskiej w Pile. - To dla mnie ogromny zaszczyt. Cieszę się, że dostrzeżono moją pracę i  doceniono moją niezależność. Wyróżnienie jest tym bardziej cenne, że zawód prokuratora nie należy do lubianych przez społeczeństwo. I bardzo rzadko wyróżnia się prokuratorów tak cennym, uroczystym wpisem - mówiła Maria Gabryelów.

W kolejnej części sesji wręczono podziękowania partnerowi miasta Piły, którym w tym roku była firma  MAG Gorzelak i Jasiński.

Podczas sesji  Jarosław Rola, archeolog z Muzeum Okręgowego w Pile wygłosił okolicznościowy referat, pt. "Piła, miasto zabytków", w którym udowadniał, że nieprawdziwe jest twierdzenie, iż Piła nie ma historii, a w mieście nie ma zabytków.

Na zakończenie uroczystości wystąpiła Pilska Orkiestra Rozrywkowa, pod dyrekcją Andrzeja Prokopowicza, która specjalnie na tę uroczystość przygotowała wiązankę światowych szlagierów.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group