Kinowy hit i spotkanie z gwiazdami

19.02.2015   Autor: Redakcja
---

W sobotę, 21 lutego o godzinie 18:00 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile odbędzie się kolejny Salon Kulturalny TV ASTA. Tym razem na zaproszenie Krzysztofa Meszyńskiego i TV ASTA do Piły przyjedzie Borys Lankosz i Robert Więckiewicz.

Film "Ziarno Prawdy" został nakręcony na podstawie bestsellerowej powieści Zygmunta Miłoszewskiego, który był współautorem scenariusza. To druga część kryminalnej trylogii przygód prokuratora Teodora Szackiego. Akcja powieści rozgrywa się w Sandomierzu, gdzie Szacki chce rozpocząć "nowe życie" porzucając przeszłość. Niestety nic nie układa się po jego myśli, dodatkowo rozpoczyna nowe śledztwo w sprawie dziwnego morderstwa...

Film wyreżyserował absolwent Łódzkiej Filmówki, jeden z najzdolniejszych reżyserów młodego pokolenia Borys Lankosz- nagrodzony Złotym Lwem na 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za "Rewers".

Krytycy filmowi przyjęli "Ziarno prawdy" z entuzjazmem. Dobra obsada aktorska, zdjęcia wprowadzające w odpowiedni klimat, do tego wyróżniająca się ścieżka dźwiękowa - to wszystko składa się w spójne działo filmowe, które niewątpliwie warto obejrzeć.

Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem Borysem Lankoszem i grającym rolę prokuratora Szackiego Robertem Więckiewiczem. Warto wspomnieć, że to już kolejna wizyta aktora na Salonie Kulturalnym.

Tradycyjnie rozmowę z gośćmi poprowadzi Janusz Wróblewski, krytyk filmowy, dziennikarz tygodnika "Polityka" oraz wieloletni rzecznik prasowy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Bilety w cenie 15 zł nadal dostępne w sprzedaży na stronie RCK.

Honorowym mecenasem Salonu Kulturalnego jest Prezydent Piły Piotr Głowski
Salon Kulturalny sponsorują: Galeria VIVO i ASTA-NET
Partner strategiczny: Regionalne Centrum Kultury

Przeczytaj więcej o: TV ASTA, rck, robert wieckiewicz, salon kulturalny,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group