Podrobione europalety w Ujściu

20.01.2015   Autor: Redakcja
---

Policjanci zabezpieczyli palety oznaczone podrobionym zastrzeżonym znakiem towarowym. Straty oszacowane zostały na kwotę około 65 tys. złotych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile, zajmujący się ściganiem przestępstw gospodarczych uzyskali informację, z której wynikało, że w na terenie gminy Ujście w jednym ze skupów palet prawdopodobnie wprowadzane są do obrotu podrobione europalety. Jak ustalili, proceder ten polegał na wprowadzaniu do obrotu palet z podrobionym, zastrzeżonym znakiem towarowym. Kiedy śledczy mieli już pewność, że na wytypowanej przez nich posesji kwitnie przestępczy proceder, przystąpili do działania.

- W punkcie skupu policjanci zabezpieczyli ponad 1.000 europalet, prawdopodobnie pochodzących z dwóch dostaw. W trakcie czynności przedstawiciel Polskiego Komitetu Narodowego EPAL ocenił wszystkie palety jako bezprawnie oznaczone znakiem towarowym. Łączne straty EPAL zostały oszacowane na kwotę 65 tys. złotych., na co składa się nie tylko wartość rynkowa samych palet, ale także kwota utraconych opłat licencyjnych - informuje sierż. sztab. Żaneta Kowalska, rzecznik KPP w Pile. - Policjanci z pilskiej komendy wyeliminowali z rynku towar zagrażający życiu i zdrowiu człowieka. Zabezpieczone palety nie spełniają bowiem rygorystycznych norm i wymogów technicznych, narzucony dla tego typu towaru, jak rodzaj drewna, czy konstrukcja palet i jakość wykonania.

Właściciele skupu palet na terenie gminy Ujście usłyszą zarzut obrotu europaletami transportowymi z podrobionym zastrzeżonym znakiem towarowym.

Przeczytaj więcej o: policja, ujscie, um, promocha,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group