Udany sezon gwardzistów

17.01.2015   Autor: Magdalena Lach
---

W Hotelu Forma odbyło się Podsumowanie Roku Sportowego KS Gwardia Piła. W minionym sezonie pilscy gwardziści wywalczyli 7 medali mistrzostw Polski oraz 174 punkty do współzawodnictwa sportu młodzieżowego.

Rok temu KS Gwardia Piła zakończył sezon z wynikiem 159 pkt. w punktacji sportu młodzieżowego (139 lekka atletyka, 20 judo). W tym roku pilanie poprawili swój rezultat zdobywając ich aż 174, 75 pkt. (lekka atletyka 154,75, judo 20).

Sekcja lekkiej atletyki zajmuje trzecie miejsce w Wielkopolsce w punktacji sportu młodzieżowego za Olimpią Poznań i Orkanem Środa. Punkty zdobywało 32 zawodników z sekcji lekkiej atletyki i 8 z sekcji judo.

W minionym roku lekkoatleci wywalczyli 7 medali Mistrzostw Polski juniorów, jun. mł. i młodzików. Głównym autorem sukcesów Gwardii był Kamil Linka, który dołożył do dorobku klubowego dwa złote medale w biegach na 3000 m i 5000 m na MPJ w Toruniu o brąz MPJ w biegach przełajowych na 6000 m.

Sandra Szpott brązowy medal MPJ w biegu na 1500 m

Klaudia Adamek złoty medal na 100 m i srebrny na 300 m podczas AMP Młodzików

Michał Kamiński srebrny medal na OOM w chodzie na 10000 m

Ponadto wysokie lokaty na imprezach mistrzowskich zajmowali;

Sandra Szpott 4. miejsce w Halowych Mistrzostwach polski Juniorów w biegu na 1500 m oraz 6. miejsce w biegu na 3000 m podczas MPJ i 8. miejsce w MPJ w biegach przełajowych na 4000 m. Agata Szczepaniak 5. miejsce w MPJ w chodzie sportowym na 10000 m, Jakub Popławski 8. miejsce na 200 m podczas OOM i na 60 m podczas Halowych MP jun. młodszych.

Marcin Lawer 7. miejsce w skoku w dal podczas OOM i 5. miejsce w Halowych MP jun. mł. w skoku w dal. Sztafeta 4 x 400 m wywalczyła 7. miejsce na OOM w składzie Daniel Nguyen, Sławomir Suchorab, Jakub Popławski i Jakub Musiał. Susan Lachele zajęła 4. miejsce w biegu na 300 m na MP Młodzików, Klaudia Adamek 5. miejsce w biegu na 300 m ppł na MP Młodzików.

Kamil Linka wygrał eliminacje do Mistrzostw Europy w biegach przełajowych i wyjechał na początku grudnia do Bułgarii gdzie odbyło się zgrupowanie i eliminacje, które mu nie wyszły, a szkoda bo był bardzo dobrze przygotowany i mógł zająć wysokie miejsce.

Bardzo ładnie rozwija się talent Anny Meszyńskiej, co prawda na MP młodzików zawodniczka doznała upadku i zajęła dalsze miejsce, ale uzyskane w tym sezonie rekordy życiowe robią wrażenie: 400 m 60,79, 300 m 42,79 i na 600 m 1:38 15 jest ósmym wynikiem w Polsce w kategorii młodziczek. Miłą niespodziankę sprawiła czternastoletnia Dominika Wiedra zdobywając brązowy medal w biegu na 1000 m na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i uzyskując bardzo dobry rezultat 3:06,62. Klaudia Adamek wynikiem 12,11 na 100 m wypełniła normę wynikową na I klasę sportową i ustanowiła rekord Wielkopolski w kategorii młodziczek. Oprócz wyżej wymienionych zawodników punkty dla klubu zdobywali w sekcji lekkiej atletyki: Daria Bąk, Paulina Janicka, Angelika Gronowska, Agnieszka Chwałek, Kaja Smoleń, Maryna Czachowska, Klaudia Galewska, Agata Fiedorowicz, Katarzyna Starkowska, Emil Domański, Marek Sikora, Jakub Cebulka, Natalia Galicka, Helena Kolanowska, Marcin Dziubała, Monika Fabiańczuk, Dominika Jarząbek.

W sekcji judo Filip Makowski 7. miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w judo, Iga Kaszyńska, Sebastian Tołkacz, Jakub Wojciechowski, Bartosz Szymański, Anastazja Ziembikiewicz. Ponadto Gwardia zajęła 2. miejsce w punktacji klubowej Mistrzostw Polski Juniorów w biegach przełajowych - sklasyfikowano 61 klubów. Trzecie miejsce w punktacji klubowej na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Podczas OOM we Wrocławiu w klasyfikacji klubowej pilski klub zajął 19. miejsce, a na MPJ w Toruniu gwardziści uplasowali się na 14. Miejscu. Zawodnicy wywalczyli 35 medali w Mistrzostwach Wielkopolski i Mistrzostwach Międzywojewódzkich.