Kadrowicze w Wałczu

17.01.2015   Autor: Magdalena Lach
---

Reprezentacja Polski żużlowców rozpoczęła przygotowania do startów w sezonie 2015. Podopieczni Marka Cieślaka i Rafała Dobruckiego zimowe zgrupowania rozpoczęli od wizyty w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu.

Na zgrupowanie do Wałcza przyjechali najlepsi krajowi żużlowcy. Na terenie COS Bukowina Wałcz przygotowania do rozgrywek światowego czempionatu rozpoczęli tacy zawodnicy jak Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak czy dobrze znani pilskiej publiczności bracia Pawliccy.

Pierwszy z dwóch zaplanowanych obozów miał na celu przygotować zawodników kondycyjnie – trenujemy tutaj nad cechami motorycznymi. Zajęcia prowadzi wielokrotny mistrz świata w kickboxingu, także zawodnicy dostają odpowiędnią dawkę wysiłku. Współpracujemy również z psychologiem – mówi selekcjoner reprezentacji Polski żużlowców, Marek Cieślak. – Jest to również dobra okazja do tego żeby zawodnicy się zjednoczyli przed ważnymi zawodami jakie czekają nas w tym roku – dodaje Cieślak.

Jeden z najlepszych zawodników reprezentacji, Jarosław Hampel przyznaje, że zgrupowanie w Wałczu to dobry początek przygotowań, zarówno do startów w kadrze jak i klubie – Czuje się bardzo dobrze po tych kilku dniach bardzo intensywnego treningu. Nie byliśmy w żaden sposób oszczędzani przez trenera Mariusza Cieślińskiego – mówi lider reprezentacji. – Te treningi powinny przynieść efekt już niebawem, kiedy zacznie się sezon. Tych ćwiczeń ogólnorozwojowych w okresie przygotowawczym jest sporo, ale tak musi być jeśli myślimy o dużych sukcesach – kończy Hampel.

Reprezentacja Polski żużlowców wczoraj zakończyła sześciodniowe zgrupowanie w Wałczu. Już w lutym kadra Cieślaka i Dobruckiego wyjedzie do Szklarskiej Poręby gdzie będzie kontynuować przygotowania do sezonu. Pierwszy sprawdzian dla naszych żużlowców odbędzie się już 18.04. w Warszawie podczas Lotto Warsaw FIM Speedway Grand Prix.

Przeczytaj więcej o: sport, zuzel, COS Wałcz, Kadra Polski, hala produkcyjna,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group