Kolędy dla hospicjum

27.12.2014   Autor: Magdalena Lach
---

Już w najbliższą niedzielę 28 grudnia w parafii p.w. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Pile odbędzie się koncert charytatywny najpiękniejszych kolęd i pastorałek na rzecz budowy pilskiego hospicjum.

Koncert odbędzie się w parafii przy ul. Korczaka 79. Podczas tego wyjątkowego popołudnia wystąpią dwa chóry: Chór „Halka” z Regionalnego Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile (który wystąpi dla hospicjum po raz kolejny) oraz Chór „Gromada” ze Starej Wiśniewki. Artystom towarzyszyć będą soliści wraz z orkiestrą.

Muzycy zagrają i zaśpiewają pod batutą dyrygenta „Halki” Przemysława Wojnarowskiego. Zaprezentują oni znane i lubiane kolędy, pastorałki oraz bożonarodzeniowe pieśni w nowych, ciekawych aranżacjach.

Podczas koncertu, członkowie Towarzystwa Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile przeprowadzą zbiórkę środków na rzecz budowy pierwszego hospicjum stacjonarnego w naszym mieście. Oferowane będą również kalendarze na rok 2015.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 28 grudnia (o godz. 12.00 Msza Święta wraz z chórami, o godz. 13.00 uroczysty koncert). Wstęp wolny.

Tekst: Anna Fons

Przeczytaj więcej o: koncert, kolędy, hospicjum w pile,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group