Rusza Jarmark Bożonarodzeniowy

10.12.2014   Autor: Redakcja
---

Od dziś do niedzieli w Pile odbywa się Pilski Jarmark Bożonarodzeniowy. Drewniane domki już stoją na ul. Śródmiejskiej i Ossolińskich.

Oficjalnie Jarmark rozpocznie się dziś o godz. 16.30 zapaleniem lampek na miejskiej choince. Chwilę później pilanie, zwłaszcza ci młodsi, będą mogli obejrzeć plenerowy spektakl trójmiejskich artystów pt. "Zimowa przygoda bałwanka Tico".

Na jutro (czwartek, 11 grudnia), o godz. 16.00 zaplanowany jest koncert kolęd chóru "Halka". O godz. 16.30 zostanie odsłonięta szopka, a o 17.00 - kolejna bajka dla dzieci, tym razem "Kosmokwaki", w wykonaniu gwiazd telewizyjnych.

W piątek, 12 grudnia o godz. 16.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołów: "Ballada" i "Pilanki" z Klubu Seniora, a o godz. 17.00 najmłodsi będą mogli obejrzeć spektakl "Ludowa szopka polska", w wykonaniu aktorów Państwowego Teatru Lalki "Tęcza" ze Słupska.

Sobota, 13 grudnia rozpocznie się już w południe widowiskiem "Biskupiańskie tradycje bożonarodzeniowe". O godz. 14.00 dzieci zaczną stroić choinki, a od 15.15 będzie można oglądać przygotowane przez uczniów pilskich szkół bożonarodzeniowe widowiska według Oskara Kolberga. O godz. 18.10 ruszy "Parada ze św. Mikołajem", w wykonaniu "Teatru na walizkach" z Wrocławia. Ten dzień zakończy się koncertem aktorów Teatru Rampa z Warszawy, o godz. 19.00.

Niedziela, 14 grudnia to dzień Wigilii Miejskiej, która odbędzie się w namiocie na pl. Zwycięstwa. O 12.30 rozpocznie się koncert adwentowy w wykonaniu Kaiserlich-Konigliche Regimentskapelle z niemieckiego Pasewalk.

O godz. 15.00 rozpocznie się koncert Pilskiej Orkiestry Rozrywkowej, a o 15.45 - "Gotowanie na ekranie", w wykonaniu Macieja Grajczaka z restauracji Benvenuti in Italia.

O godz. 17.00 rozpocznie się koncert kapeli góralskiej Tekla Klebetnica (znani z programu "Mam talent"), a godzinę później prezydent Piły złoży mieszkańcom miasta życzenia świąteczne i tym samym rozpocznie wieczerzę wigilijną.
*
Podczas Jarmarku - poza atrakcjami świątecznymi - można zrobić zakupy na licznych kramach ulicznych. Można w nich znaleźć m.in.: artykuły świąteczne, biżuterię, ozdoby choinkowe, produkty delikatesowe i spożywcze, rękodzieło i wyroby artystyczne. Wśród straganów znajdą się również stoiska gastronomiczne z ciepłymi daniami. Będzie można skosztować świątecznych potraw, napić się grzanego wina i zanurzyć w świątecznej atmosferze.

 

Przeczytaj więcej o: pila, święta, akcja zima, wigilka, kort, okradali szefa,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group