Asta Video Fest

Starość też radość? To zależy od nas

---

Komfort życia, profilaktyka zdrowotna i cały pakiet wiedzy potrzebnej seniorom i ich rodzinom trafił do Piły.

Przyczynkiem do tego był program Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego pod historyczną nazwą Latający Uniwersytet Gerontologiczny, który -  tak jak jego protoplaści z Latającego Uniwersytetu Babskiego - ma trafiać „pod strzechy”.

Choć pomysł zaczerpnęli z czasów zaborów, nie obawiają się zdekonspirowania. Wręcz przeciwnie, zapraszają wszystkich do zapoznania się z ofertą Latającego Uniwersytetu Gerontologicznego. – Ta formuła przyjmuje skierowanie zadań do seniorów. Przede wszystkim do osób po 65. roku życia. Ale również wspieramy w sposób szczególny opiekunów, rodziny i otoczenie – mówi dr Andrzej Stogowski, z poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego.

Podczas spotkania można było wysłuchać wykładów na temat chorób przewlekłych z perspektywy rodziny oraz na temat wartości w oczach seniora. Każdy z uczestników wykładów mógł także skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. – Profilaktyka to jest to, na co się zwraca największą uwagę. Zwykle do lekarza trafiamy zbyt późno. Nie mamy świadomości chorób, nie mamy świadomości znaczenia ruchu w życiu. I oczywiście jedzenie - to co jemy w kilkudziesięciu procentach decyduje o tym, jak się czujemy - mówi Mieczysław Augustyn, senator RP.

Dlatego w ofercie przygotowanej przez Polskie Towarzystwo Gerontologiczne nie zabrakło konsultacji ze specjalistą do spraw żywienia, a także pomiarów m.in. stężenia cukru we krwi, czy ciśnienia.

 

Przeczytaj więcej o: seniorzy, zdrowie, remiza,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group