Nowa inwestycja - nowe miejsca pracy

22.10.2014   Autor: Redakcja
---

Rozpoczęła się budowa zakładu w pilskiej podstrefie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przy ulicy Wawelskiej powstanie wytwórnia pasz dla zwierząt. W sobotę podpisano akt erekcyjny i wmurowano go w fundamenty inwestycji, która docelowo ma dać 150 nowych miejsc pracy.

Polskie Zakłady Zbożowe w Wałczu należące do koncernu Henryka Stokłosy rozpoczęły budowę nowoczesnego zakładu produkcji pasz. Powstaje on w pilskiej podstrefie ekonomicznej. Planowane nakłady na tę inwestycję to 104 miliony złotych.

- My nie rzucamy słów na wiatr. Powiedzieliśmy, że ten obiekt będzie skończony pod koniec przyszłego roku i tak się stanie. Zatrudnienie znajdzie w nim co najmniej 150 osób – mówi Henryk Stokłosa, właściciel grupy kapitałowej Farmutil.

Zakład będzie produkował około 350 tys. ton paszy rocznie. Powstanie tej inwestycji to także szansa dla lokalnych przedsiębiorców do wchodzenia w kooperację z Polskimi Zakładami Zbożowymi. - Otoczenie, czyli firmy transportowe, odbiorcy paszy, to są następne miejsca pracy – podkreśla Bogusław Mikita, prezes Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe w Pile.

Powstający przy ulicy Wawelskiej zakład będzie największym tego typu w Polsce i jednym z najnowocześniejszych w Europie. - Zastosowano najnowocześniejsze urządzenia dostępne na rynku polskim i na rynku europejskim. W Polsce nie ma firmy paszowej, która będzie wykorzystywała ekstruzję, czyli obróbkę termiczną do produkcji paszy – mówi Marian Płóciennik, prezes zarządu PZZ Wałcz.

Inwestycja Polskich Zakładów Zbożowych w Wałczu obejmie dwie działki Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Pile, o powierzchni 3,3 ha i 4,2 ha. Należy mieć nadzieję, że to nie ostatnia tak duże przedsięwzięcie na tym terenie.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group