Postęp medycyny w walce z rakiem

15.10.2014   Autor: Redakcja
---

Gościem "Gorącego tematu" w TV Asta jest dr nauk medycznych Paweł Wiszniewski, ordynator oddziałów - wewnętrznego i hematologii oraz medycyny paliatywnej Szpitala Specjalistycznego w Pile.

- Dzięki postępowi nauki i medycyny mamy coraz większe możliwości skutecznej walki z nowotworami. Np. w walce z niektórymi chłoniakami wyleczalność wynosi 9 proc. - mówi dr Wiszniewski. - Statystyki wskazują jednak, że mamy coraz więcej przypadków nowotworów. Chemioterapia, która jest jedną z metod walki daje coraz lepsze efekty, ale także jej działanie nie jest obojętne dla organizmu. Lekarze starają się, by ta metoda leczenia była jak najmniej dolegliwa dla pacjentów.

Dr Wiszniewski jest także prezesem Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej. - 20 października organizujemy kolejny wspaniały koncert w pilskim RCK, z którego dochód zostanie przeznaczony na budowę pilskiego hospicjum. Wszystkich serdecznie na koncert zapraszam. Szykuje się miły wieczór z dobrą muzyką, a i cel charytatywnego koncertu jest niezwykle ważny - dodaje gość programu.

W programie także o idei tworzenia hospicjów i ich działalności. Więcej w programie "Gorący temat" dziś, 15 października o godz. 19.30 w TV Asta. Zapraszamy.

 

Przeczytaj więcej o: nowotwór, hospicjum, Wiszniewski, rak,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group