Barwy Wolontariatu nad Gwdą i Notecią

01.10.2014   Autor: Redakcja
---

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu „Barwy Wolontariatu nad Gwdą i Notecią”, którego ogólnopolskim organizatorem jest Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce.

W ramach Konkursu w  zostaną wyłonieni laureaci lokalni, którzy wezmą udział w etapie wojewódzkim oraz ogólnopolskim finale konkursu „Barwy Wolontariatu”.

Celem Konkursu jest popularyzowanie i wyjaśnianie znaczenia wolontariatu, propagowanie inicjatyw mających na celu podniesienia prestiżu wolontariatu, poszerzenie wiedzy o rodzajach wolontariatu i zakresu pracy wolontariuszy oraz zachęcanie do podejmowania aktywności wolontarystycznej, włączania się w inicjatywy łączące bezinteresowne działanie z kształtowaniem więzi społecznych opartych na zaufaniu i solidarności społecznej.

Konkurs skierowany jest do wolontariuszy, do osób korzystających z ich pomocy, do podmiotów, które realizują program wolontariatu pracowniczego, do organizacji pozarządowych oraz do instytucji publicznych współpracujących z wolontariuszami i wspierających ruch wolontarystyczny w Polsce.

W konkursie nominowanymi mogą być zarówno pojedynczy wolontariusze, jak i ich grupy, a także rodziny, które wspólnie podejmują działania społeczne.

Zgłoszeń wolontariuszy mogą dokonywać organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe i samorządowe, podmioty, które realizują program wolontariatu pracowniczego, osoby fizyczne korzystające z pomocy wolontariuszy oraz samo wolontariusze, gdyż regulamin dopuszcza zgłoszenie własnej kandydatury.

Termin zgłaszania kandydatów mija 10 października. Szczegóły można znaleźć na stronie pilskiego Centrum Wolontariatu. Tam również regulamin zgłoszenia do konkursu.

fot. happening akcji  Szlachetna Paczka

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group