Asta Video Fest

Najpiękniejsze zdjęcia pilskich lasów

08.09.2014   Autor: Redakcja
---

Zdjęcie Rezerwatu Kuźnik wykonane z paralotni zwyciężyło w konkursie „Leśne fotografie”, który został  zorganizowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Pile z okazji 90-lecia Lasów Państwowych.

Na konkurs wpłynęło 109 zdjęć wykonanych przez 56 autorów. Uczestnicy przesłali prace tematycznie związane z lasem  pokazujące piękno krajobrazu, bogactwo świata roślinnego i zwierzęcego, urodę leśnych zabytków, uroki wędrówek  po lesie, pracę w lesie. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane na terenie RDLP w Pile.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać I miejsce fotografii „Rezerwat Kuźnik–Kuźniczek” wykonanej przez Roberta Judyckiego. Drugą nagrodę otrzymał Sławomir Wojtczak za zdjęcie „Loszka”. Natomiast Waldemar Graś autor fotografii „Ślimak” zajął III miejsce.

Ze względu na wysoki poziom zdjęć, które wpłynęły na konkurs przyznano także trzy wyróżnienia: dla Michała Bielewicza za zdjęcie „Zawieszony”,  Piotra Ślaskiego za zdjęcie „Siła natury” oraz Tamary Krakowiak za zdjęcie „Poranek”.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczanie nagród laureatom odbyło się 6 września w Złotowie podczas festynu z okazji 90-lecia Lasów Państwowych wieńczącego Leśny Rajd Rowerowy. Trzy nagrodzone zdjęcia, za zgodą ich autorów, zostały zlicytowane za kwotę 470 złotych, która została przekazana fundacji zbierającej pieniądze na leczenie jednego z mieszkańców Złotowa.

Wszystkie zdjęcia, które brały udział w konkursie znajdziecie TUTAJ.

Fot. Robert Judycki

Przeczytaj więcej o: lasy piła, rdlp, kuźniczek, robert judycki,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group