Policja zatrzymała sprawcę fałszywych alarmów bombowych

29.07.2014   Autor: Redakcja
---

Łódzcy policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca woj. lubelskiego podejrzanego o fałszywe alarmy bombowe wywołane 22 lipca w instytucjach i urzędach w całym kraju. Tego dnia ewakuowano m.in. pilską prokuraturę i Urząd Skarbowy.

Przed tygodniem kilkaset instytucji i urzędów na terenie całego kraju otrzymało za pośrednictwem poczty elektronicznej informacje o podłożonym ładunku wybuchowym. W wielu przeprowadzono ewakuację. W każdym policyjni pirotechnicy wspierani przez inne służby, po sprawdzeniu obiektów, wykluczyli zagrożenie.

Jednocześnie rozpoczęli poszukiwania sprawcy tych fałszywych alarmów. Pierwszy poważny trop w sprawie podjęli Łódzcy policjanci. Naprowadził ich on na 41-letniego mieszkańca woj. lubelskiego.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na podjęcie decyzji o jego zatrzymaniu, do którego doszło już 24 lipca ( dwa dni po wywołaniu alarmów) w Śremie. Mężczyzna jechał tirem do Francji.

Śledczy przeszukali jego miejsce zamieszkania i zabezpieczyli komputer oraz inne  nośniki elektroniczne. Mężczyzna został przewieziony do Łodzi i poddany badaniu wykrywaczem kłamstw.  26 lipca usłyszał wstępne  zarzuty spowodowania fałszywego alarmu bombowego przez rozesłanie pocztą elektroniczną informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group