Nowości na Music Festiwal & Master Class

15.07.2014   Autor: Redakcja
---

Koncerty muzyki klasycznej, happening na Śródmiejskiej, a nawet jazzowe wersje standardów Mieczysława Fogga – to tylko niektóre z atrakcji tegorocznej edycji Music Festiwal & Master Class, która wystartuje w Pile 16 sierpnia.

Impreza rozrasta się zarówno w części warsztatowej, jak i festiwalowej. Nazwisko Bartłomieja Nizioła – genialnego skrzypka, koncertmistrza Orkiestry Opery w Zurichu i pierwszego skrzypka powstałego w 2007 roku Stradivari Quartett, przyciąga do Piły zarówno studentów ze wszystkich kontynentów, jak i profesorów wiolinistyki, którzy nie tylko udzielają mistrzowskich lekcji, ale także koncertują nad Gwdą.

Nie inaczej będzie i w tym roku. Do udziału w warsztatach muzycznych wybrano już 39 studentów klas skrzypiec i wiolonczeli z Chin, Łotwy, Szwajcarii, Niemiec, Kanady i oczywiście Polski.

Mistrzowskie klasy poprowadzą: skrzypce – Bartłomiej Nizioł i Łotyszka Eva Bindere – solistka słynnej orkiestry Gidona Kremera, wyróżniona nagrodą Grammy. Z kolei w klasie wiolonczeli szkolić będzie aż dwóch pedagogów – wirtuozi Denis Severin i Aleksander Neustroev.

Świetnie zapowiada się też część festiwalowa, choćby koncert galowy na otwarcie imprezy, podczas którego wykonane zostaną aż trzy koncerty Jana Sebastiana Bacha. Będzie też – podobnie, jak w roku ubiegłym – koncert nocny w kościele św. Rodziny, podczas którego zaprezentuje się specjalnie na ten wieczór skonstruowana orkiestra festiwalowa, interpretująca muzykę w stylu baroku.

Nowością będzie koncert muzyki żydowskiej oraz hit plenerowy: jazzowe interpretacje piosenek Mieczysława Fogga, na które organizatorzy zapraszają do nowego pubu muzycznego Rockpolis.

Niezapomniane widowisko zapowiada się także w ogródki Muzeum Stanisława Staszica, gdzie 19 sierpnia wykonana zostanie muzyka z albumu Projekt Grapelli, który powstał w 100. rocznicą urodzin Stefana Grappell’ego francuskiego kompozytora, aktora i skrzypka jazzowego – jak wielu twierdzi - najbardziej znanego skrzypka jazzowego na świecie. Rozrastający się festiwal ma przyciągać amatorów różnych gatunków muzycznych.

Music Festiwal & Master Class odbędzie się w Pile już po raz szósty. Potrwa od 16 do 23 sierpnia.

Przeczytaj więcej o: festiwal piła, master class piła,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group